رشد 7 درصدی بازار نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین در سال 2012

رشد 7 درصدی بازار نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین در سال 2012

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی معتبر گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین (SCM) در سال 2012 به 8.3 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش گارتنر، درآمد عرضه کنندگان نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین در سال گذشته میلادی در مجموع 7.1 درصد رشد داشته و به 8.3 میلیارد دلار رسیده است. بازار این نرم افزارها در حالی چنین رشدی را تجربه کرده است که مدیران آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها در سال گذشته با مشکلات مالی زیادی مواجه بوده‌اند و بودجه‌های آی تی خود را با احتیاط مصرف می‌کردند.

این گزارش نشان می‌دهد در سال 2012 کسب و کارهای آمریکای شمالی و اروپای غربی جزء عمده‌ترین مصرف کنندگان نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین بوده‌اند. شرکت‌های عرضه کننده این نرم افزارها حدود 77 درصد از درآمد خود را بازار این کشورها به دست آورده‌اند. با این همه بازار این نرم افزارها در اروپای غربی از رشد کندتری برخوردار بوده است و علت آن رشد شتابنده این نرم افزارها در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام دانسته شده است.

یافته‌های گارتنر نشان می‌دهد بازار آن دسته از نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین که در قالب خدمات پردازش ابری عرضه شده است، رشد به مراتب بیشتری داشته است. رشد بازار این نرم افزارها 13 درصد برآورد شده است.

نرم افزارهای مدیریت چرخه تامین به نرم افزارهایی گفته می‌شود که کسب و کارها و شرکت‌های تجاری به کمک آنها می‌توانند فرایندی را که از تامین مواد و منابع خام شروع و به تحویل محصول نهایی به مشتریان ختم می‌شود، مدیریت کنند.