رشد 400 درصد جرایم سایبری در دوران شیوع ویروس کرونا

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت techrepublic؛ در آخرین بررسی مرکز «یونیسیز سکیوریتی» مشخص شد کمتر از یک سوم آمریکایی‌ها یا به عبارت دقیق‌تر 31 درصد آنها اعلام کردند حین کار کردن از خانه به دلیل شیوع ویروس عالمگیر کرونا نگران امنیت داده‌های خود هستند. نگرانی‌های کلی در مورد امنیت اینترنت از جمله ویروس‌های رایانه‌ای و هک کردن نسبت به سال 2019 کاهش یافته است و کمترین میزان را بین چهار حوزه اصلی امنیت در نظرسنجی امسال داشته است.

این یافته‌های جدید به صورت ویژه بر امنیت سایبری در دوران شیوع ویروس کرونا تمرکز دارد. سازمان پلیس فدرال آمریکا (FBI) در بررسی‌های جدید خود دریافت جرایم آنلاین که به مرکز شکایات جرایم اینترنتی (IC3) گزرش شده است در جریان شیوع ویروس کرونا رشد 400 درصدی را تجربه کرد.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) هم در یک مطالعه مجزا دریافت بیش از 52 هزار مورد گزارش شده مربوط به جرایم سایبری از ژانویه 2020 تاکنون که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده به دست آنها رسیده است.

«فهرست امنیت یونیسیز» که این هفته منتشر شد حداکثر امتیاز 300 را برای هشت حوزه امنیتی در چهار دسته مختلف مورد بررسی قرار دارد. هشت حوزه شامل امنیت ملی، فاجعه/همه گیری، کلاهبرداری‌های بانکی، تعهدات مالی، ویروس/هک، معاملات آنلاین، سرقت هویت و امنیت شخصی می‌شدند.