رشد 3 برابری نارضایتی کارمندان همزمان با بازگشت به دفاتر کاری

نتایج حاصل از بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که این روزها کارمندان بیشتری با نارضایتی به دفاتر کاری برمی‌گردند. اما کسانی که هیچ‌گونه انعطاف در مورد محل و زمان کار خود ارائه نمی‌دهند، به احتمال زیاد در حال برنامه‌ریزی برای استعفا از موقعیت شغلی خود هستند.

بیش از یک سوم کارمندان متخصص یا به عبارت دقیق‌تر 34 درصد آنها در حال حاضر پنج روز در هفته از داخل دفاتر کاری وظایف شغلی خود را انجام می‌دهند و با این وجود میزان رضایت‌مندی این کارمندان به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

از جمله این موارد می‌توان به امتیازهای بسیار پایین در مورد استرس‌های مرتبط با کار، اضطراب و تعادل بین کار و زندگی اشاره کرد. این بررسی همچنین نشان داده مدیران و افرادی که از راه دور کار می‌کنند به احتمال قوی از مهم‌ترین عواملی محسوب می‌شوند که نارضایتی را میان کارمندانی که مجبور به بازگشت به دفاتر کاری هستند، افزایش می‌دهند.

طبق نظرسنجی Future Forum Pulse مشخص شد کارفرمایان برای این نارضایتی‌ها هزینه‌های فراوان می‌پردازند و در این میان گفته می‌شود کارکنانی که از میزان انعطاف‌پذیری در مورد مکان و زمان کار خود ناراضی هستند، سه برابر بیشتر احتمال دارد که طی یک سال آینده به دنبال شغل جدید بگردند.

این مطالعه روی 10 هزار کارمندان متخصص در ایالات متحده، استرالیا، فرانسه، آلمان، ژاپن و انگلیس انجام شد و شرکت Slack از این بررسی‌ها پشتیبانی کرد.

منبع: zdnet