رشد 25 درصدی ایمیل‌های ناخواسته در اینباکس‌های سازمانی

همکاران سیستم – تعداد حملات سایبری که با هدفگیری پست‌های الکترونیکی کاربران انجام می‌شوند با سرعت زیاد در حال افزایش است. با این وجود کارشناسان دریافته‌اند هیچ یک از انواع مختلف این هرزنامه‌ها به نسبت دیگری با تعداد بیشتر وارد صندوق دریافته ایمیل یا اینباکس نمی‌شوند و به عبارت دیگر همه آنها با تعداد تقریبا مشابه در حال انتشار هستند.

در بررسی مرکز امنیت سایبری GreatHorn کارشناسان امنیت اطلاعات  اعلام کردند تعداد تهدیدهای صورت گرفته از طریق پست الکترونیکی طی یک سال گذشته رشد 25 درصدی را تجربه کرده است و این در حالی است که نیمی از مشترکان سرویس‌های مختلف پست الکترونیکی هر هفته پیام‌های آلوده را در اینباکس خود مشاهده می‌کنند.

معمول‌ترین نوع هرزنامه‌ها و تهدیدهای سایبری صورت گرفته از این طریق که وارد اینباکس کاربران می‌شود مربوط به افرادی است که جعل هویت کرده‌اند. این دسته از پست‌های الکترونیکی 45 درصد از کل هرزنامه‌ها را تشکیل می‌دهند.

این پیام‌ها معمولا نتیجه حملاتی هستند که طی آن مجرمان سایبری از یک کسب و کار اطلاعات دقیق دارند و بر این اساس نام مدیرعامل، رئیس یا کارمند شرکت مذکور را می‌دانند. این دسته از پیام‌ها در ابتدا هیچ گونه نشانه‌ای از تهدید را شامل نمی‌شود و به عنوان مثال لینک مشکوکل یا فایل پیوستی در آن وجود ندارند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که ایمیل‌های یاد شده به راحتی می‌توانند از سیستم امنیت پست الکترونیکی که در سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد عبور کنند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *