رشد 21.6 درصدی بازار جهانی خدمات ابری در سال 2021

براساس آخرین تحقیقات صورت گرفته انتظار می‌رود ارزش بازار جهانی خدمات رایانش ابری در سال 2021 میلادی از 470 میلیارد دلار فراتر رود که این رقم رشد سالانه 21.6 درصدی را نشان می‌دهد.
گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز ESOMAR علت افزایش قابل ملاحظه سرمایه گذاری جهانی در عرصه خدمات پردازش ابری را بیشتر شدن درخواست بخش‌های اصلی صنعت برای دیجیتالی شدن فرآیندهای داخلی می‌داند.
سازمان‌های دولتی، مراکز درمانی و موسسات آموزشی به سرعت در حال استفاده از سرویس‌های پست الکترونیک مبتنی بر فضای ابری هستند که در این میان ایمیل‌های-به‌عنوان-خدمات در مقیاس وسیع محبوبیت بالایی دارند. این مراکز به منظور انجام کارهای عملیاتی روزمره، راهکارهای ایمیلی را در اختیار کارمندان خود می‌گذارند.

این گزارش همچنین نشان داد افزایش تقاضا برای کالاهای مصرفی هوشمند عامل مهم در گسترش خدمات مبتنی بر فضای پردازش ابری محسوب می‌شود.
مرکز تحلیلی ESOMAR در گزارش خود توضیح داد: ‌«دستگاه‌های هوشمند از جمله گیرنده‌های تلویزیون یا ساعت‌های هوشمند حافظه داخلی محدود را در اختیار دارند و برای عملکرد بهتر نیازمند اتصال به فضای ابری هستند. این دستگاه‌ها علاوه بر کمبود فضای ذخیره سازی، برای کارایی بهتر و همگام سازی با دیگر دستگاه‌‌هایی که متعلق به کاربر نیست هم طراحی شده‌اند. تقاضای فزاینده برای چنین دستگاه‌های هوشمند وابسته به فضای ابری فرصت‌های جدیدی را برای بازار خدمات ابری ایجاد کرده است.».
در بین خدمات موجود تقاضا برای نرم افزارهای-به‌عنوان-خدمات (SaaS) به طور قابل توجه زیاد است. محققان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال 2021 میلادی این بازار رشد سالنه 21.6 درصدی را نسبت به سال قبل تجربه می‌کند.

منبع: itp