رشد 2.2 درصدی ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP

رشد 2.2 درصدی ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP

همکاران سیستم- طی سال 2012 میلادی بازار جهانی ابزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) نسبت به سال قبل از آن رشد اندک 2.2 درصدی را پیش‌روی خود دید و در این میان فروش نرم‌افزارهای – به‌عنوان – خدمات(SaaS)، ابزارهای مدیریت مالی و نرم‌افزارهای مدیریت سرمایه انسانی(HCM) به میزان چشمگیری افزایش یافت.

به گزارش وب سایت forbes، شرکت SAP که طی سال قبل با مشکلات فراوانی مواجه شده بود و در سال 2012 تلاش زیادی برای حل این مشکلات کرد، توانست همچنان موقعیت خود به عنوان بزرگترین تولیدکننده این نرم‌افزارها را حفظ کند.

این اطلاعات در گزارش جدید “بررسی تحلیلی سهم شرکت‌ها: بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP، 2012” منتشر شد. کارشناسان در این گزارش اعلام کردند که رشد کلی بازار جهانی نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی در سال گذشته 2.2 درصد بوده است و 10 شرکت برتر در این لیست 64 درصد بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP را در دست داشته‌اند.

شرکت SAP طی سال گذشته موفق به کسب درآمد 6 میلیارد دلاری از بازار جهانی ابزارهای ERP شده است و هم‌اکنون 24.6 درصد از این بازار را در اختیار دارد. شرکت اوراکل در سال گذشته موفق به کسب 3.12 میلیارد دلار از این بازار شده است و پس از آن هم شرکت Sage با 1.5 میلیارد دلار درآمد قرار دارد.

سهم شرکت اوراکل از بازار جهانی نرم افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی 12.8 درصد است و Sage هم 6.3 درصد از این بازار را به خود اختصاص داده است. پس از این مراکز، به‌ترتیب شرکت‌های Infor با 6 درصد، مایکروسافت با 5 درصد، Kronos ، Totvs و Concur هر یک با 2 درصد، YonYou و UNIT4 هر کدام با یک درصد قرار دارند که البته سهم دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه در مجموع به 37 درصد می‌رسد.

شرکت Infor در سال گذشته توانست درآمدهای خود از بازار جهانی ERP را 49.5 درصد افزایش دهد. این شرکت که در سال 2011 میلادی موفق به کسب یک میلیارد دلار از این بازار شده بود، در سال 2012 این رقم را به 1.5 میلیارد دلار رسانده است. سهم این شرکت در بازار جهانی هم از 4.2 درصد به 6.2 درصد افزایش یافته است.

شرکت مایکروسافت نیز در سال 2012 میلادی موفق به تصاحب 4.2 درصد از کل درآمدهای بازار جهانی ERP شده است و درآمد آن از یک میلیارد دلار در سال 2011 به 1.1 میلیارد دلار در سال 2012 افزایش یافته است. بخش اعظم این درآمدها مربوط به فروش سیستم Microsoft Dynamics AX ERP می‌شود.