رشد ۲٫۲ درصدی ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP

رشد 2.2 درصدی ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP

همکاران سیستم- طی سال ۲۰۱۲ میلادی بازار جهانی ابزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) نسبت به سال قبل از آن رشد اندک ۲٫۲ درصدی را پیش‌روی خود دید و در این میان فروش نرم‌افزارهای – به‌عنوان – خدمات(SaaS)، ابزارهای مدیریت مالی و نرم‌افزارهای مدیریت سرمایه انسانی(HCM) به میزان چشمگیری افزایش یافت.

به گزارش وب سایت forbes، شرکت SAP که طی سال قبل با مشکلات فراوانی مواجه شده بود و در سال ۲۰۱۲ تلاش زیادی برای حل این مشکلات کرد، توانست همچنان موقعیت خود به عنوان بزرگترین تولیدکننده این نرم‌افزارها را حفظ کند.

این اطلاعات در گزارش جدید “بررسی تحلیلی سهم شرکت‌ها: بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP، ۲۰۱۲” منتشر شد. کارشناسان در این گزارش اعلام کردند که رشد کلی بازار جهانی نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی در سال گذشته ۲٫۲ درصد بوده است و ۱۰ شرکت برتر در این لیست ۶۴ درصد بازار جهانی نرم‌افزارهای ERP را در دست داشته‌اند.

شرکت SAP طی سال گذشته موفق به کسب درآمد ۶ میلیارد دلاری از بازار جهانی ابزارهای ERP شده است و هم‌اکنون ۲۴٫۶ درصد از این بازار را در اختیار دارد. شرکت اوراکل در سال گذشته موفق به کسب ۳٫۱۲ میلیارد دلار از این بازار شده است و پس از آن هم شرکت Sage با ۱٫۵ میلیارد دلار درآمد قرار دارد.

سهم شرکت اوراکل از بازار جهانی نرم افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی ۱۲٫۸ درصد است و Sage هم ۶٫۳ درصد از این بازار را به خود اختصاص داده است. پس از این مراکز، به‌ترتیب شرکت‌های Infor با ۶ درصد، مایکروسافت با ۵ درصد، Kronos ، Totvs و Concur هر یک با ۲ درصد، YonYou و UNIT4 هر کدام با یک درصد قرار دارند که البته سهم دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه در مجموع به ۳۷ درصد می‌رسد.

شرکت Infor در سال گذشته توانست درآمدهای خود از بازار جهانی ERP را ۴۹٫۵ درصد افزایش دهد. این شرکت که در سال ۲۰۱۱ میلادی موفق به کسب یک میلیارد دلار از این بازار شده بود، در سال ۲۰۱۲ این رقم را به ۱٫۵ میلیارد دلار رسانده است. سهم این شرکت در بازار جهانی هم از ۴٫۲ درصد به ۶٫۲ درصد افزایش یافته است.

شرکت مایکروسافت نیز در سال ۲۰۱۲ میلادی موفق به تصاحب ۴٫۲ درصد از کل درآمدهای بازار جهانی ERP شده است و درآمد آن از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ به ۱٫۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ افزایش یافته است. بخش اعظم این درآمدها مربوط به فروش سیستم Microsoft Dynamics AX ERP می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *