رشد 16 درصدی بازار نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در هند

رشد 16 درصدی بازار نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در هند

همکاران سیستم- پیش‌بینی شده است که ارزش بازار نرم‌افزارهای هوشمند تجاری(BI) در هند تا پایان سال 2013 میلادی به 113 میلیون دلار برسد که به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر این رقم نسبت به درآمد 98.1 میلیون دلاری این بازار در سال گذشته رشد 16 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش وب سایت cellular-news، در پیش‌بینی‌های جدید گارتنر درآمد مربوط به پلتفورم‌ها، ابزارهای تحلیلی و نرم‌افزارهای مدیریت عملکرد مشارکتی(CPM) مبتنی بر سیستم‌های هوشمند تجاری نیز اعلام شده است.

“باویش سود”(Bhavish Sood) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت:‌ «فشارهای ایجاد شده از جانب مشتریان، سیاست‌های زیست‌محیطی، قوانین و مقررات تعیین شده از جانب دولت و صنعت، استانداردهای کیفی بین‌المللی و بهره‌وری عملیاتی، سازمان‌ها را مجبور می‌کنند تا فرآیندها و عملیات‌های خود را ارتقا دهند و بتوانند در بازارهای کاملا رقابتی چالاک و کارآمد عمل کنند».

او در ادامه توضیح داد: «این فشارهای داخلی و خارجی باعث سازگاری هرچه بیشتر راهکارهای تحلیلی در شرکت‌ها و سازمان‌ها شده است».

مدیر تحقیقات گارتنر همچنین اظهار داشت: «ما شاهد نشانه‌هایی از افزایش اهمیت نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در هند هستیم و این روزها دیده می‌شود که مدیران اجرایی سازمان‌ها به میزان قابل ملاحظه‌ای سراغ انواع مختلف ابزارهای تحلیلی می‌روند تا به کمک آن‌ها بتوانند به ضرورت‌های تجاری خود پاسخ گویند».

مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها (CIO) در هند این روزها نیاز به فهم بیشتری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های غیر از حوزه IT دارند تا از این طریق بتوانند ابزارهای هوشمند تجاری را به خوبی با سیستم‌های سازمانی سازگار کنند. با این وجود فقدان نیروهای ماهر در بخش‌های مختلف مدیریت اطلاعات در سازمان‌ها بسیار احساس می‌شود و در نهایت می‌تواند فرآیند موفقیت نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سازمان‌ها را با مشکل مواجه کند.