رشد 150 درصدی حملات باج‌افزاری در یک سال گذشته

باج‌افزارها مهم‌ترین تهدید در عرصه امنیت سایبری محسوب می‌شود که سازمان‌های امروزی با آن مواجه هستند. زیرا مجرمان سایبری به طور حرفه‌ای و پیچیده‌تر از قبل در تلاش هستند از این طریق پول به دست آورند و از این طریق سود کمپین‌های غیرقانونی به حداکثر برسد.

آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا (ENISNA) آخرین نسخه از گزارش «چشم‌انداز تهدید ENISA» که به شکل اختصاری با نام ETL شناخته می‌شود را منتشر کرد و طی‌ آن فعالیت‌های مجرمانه سایبری در بازه زمانی آوریل 2020 تا ژوئیه 2021 به دقت تحلیل شد.

این گزارش نسبت به افزایش جرایم سایبری هشدار داد و اعلام کرد بخش اعظم آن از طریق کسب درآمد از حملات باج‌افزاری به دست می‌آید.

اگرچه این گزارش هشدار داده که بسیاری از تهدیدهای مختلف امنیت سایبری در حال افزایش هستند، ولی گفته می‌شود در بازه زمانی انجام این تحقیق میزان حملات باج‌افزارها رشد 10 درصدی را تجربه کرده است.

بنابراین تهدید اصلی که امروزه سازمان‌ها با آن موجه هستند، باج‌افزارها محسوب می‌شود. این نگرانی برای سازمان‌ها وجود دار که با وجود شیوع روزافزون باج‌افزارها که توجه رهبران جهان را هم به خود جلب کرده، پیش از به کارگیری روش‌های کارآمد این مشکل بدتر شود.

منبع: zdnet