رشد 12.5 درصدی بازار شبکه‏های محلی بی‏سیم در سه ماهه اول 2013

رشد 12.5 درصدی بازار شبکه‏های محلی بی‏سیم در سه ماهه اول 2013

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می‏دهد بازار شبکه‏های محلی بی‏سیم (WLAN) در سه ماهه اول سال جاری میلادی عملکرد بسیار موفقیت‏آمیزی داشته است.

به گزارش وب سایت آی دی سی، بازار تجهیزات و راهکارهای مربوط به شبکه‏های محلی بی‏سیم در سه ماهه اول امسال در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 12.5 درصد رشد داشته است. بازار این شبکه‏ها دارای دو نوع کاربر عادی و کسب و کارهای کاربر است که بخش کسب و کارهای این شبکه‏ها در سه ماهه اول امسال 19.3 درصد رشد داشته است. بخش کاربران عادی این شبکه‏ها نیز 6.2 درصد رشد داشته است.

سه ماهه اول سال 2013 سیزدهمین دوره سه‏ ماهه‏ای است که بازار شبکه‏های محلی بی‏سیم رشد قابل توجهی داشته است. افزایش استفاده از ابزارهای همراه و استقبال کسب و کارها از نرم‏افزارها و برنامه‏های همراه از جمله مهمترین دلایل رشد بازار این شبکه‏ها اعلام شده است.

آی دی سی اعلام کرده است میزان استفاده بازار کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام از این شبکه‏ها در سه ماهه اول 2013 حدود 36.7 درصد رشد داشته است. در این میان بالاترین نرخ رشد متعلق به کشور اندونزی است که توانسته میزان استفاده خود از این شبکه‏ها را 550 درصد افزایش دهد. این کشور توانسته 15 میلیارد دلار از درآمد حاصل از این بازار را از آن خود کند. رشد بازار شبکه‏های محلی بی‏سیم در کشورهای پیشرفته‏ای مثل ژاپن و آمریکا نیز با نرخ تک رقمی رشد کرده است.

در گزارش آی دی سی آمده است 23.4 درصد بازار جهانی این شبکه‏ها در اختیار شرکت سیسکو قرار دارد. این شرکت توانسته در سه ماهه اول امسال حدود 510 میلیون دلار از درآمد این بازار را از آن خود کند. شرکت آروبا (Aruba) نیز در سه ماهه اول امسال 11.5 درصد از درآمد بخش کسب و کارهای این بازار را از آن خود کرده است. شرکت اچ پی نیز در این دوره عملکرد خوبی در این بازار داشته است و توانسته بیش از 5 درصد از درآمد بخش کسب و کارهای این بازار را از آن خود کند.