رشد ۹.۹ درصدی بازار نرم‌‏افزار در هند در سال ۲۰۱۳

رشد ۹.۹ درصدی بازار نرم‌‏افزار در هند در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- شرکت آی‌دی‌سی اعلام کرده است بازار محصولات نرم‌‏افزاری در هند علیرغم رشد اقتصادی ضعیف این کشور رشدی ۹.۹ درصدی داشته است.
به گزارش وب‏سایت آی‏‌دی‏‌سی، شرکت آی‏‌دی‏‌سی اعلام کرده است بازار نرم‏‌افزار در هند در سال ۲۰۱۳ حدود ۹.۹ درصد رشد داشته و به ۳.۷۸ میلیارد دلار رسیده است. تحلیل‌‏گران این شرکت رشد این بازار در سال گذشته را کند دانسته و عواملی مثل برگزاری انتخابات، تاخیر در پرداخت‌‏ها، سود و سرمایه‌‏گذاری اندک بخش دولتی و کاهش ارزش روپیه را از جمله عوامل این امر دانسته‌‏اند.
بر اساس این گزارش، سال گذشته در هند بخش‌‏هایی مثل بانکداری، ارتباطات و رسانه‏‌ها و بخش‏‌های تولیدی بیشترین هزینه‌‏کردها را در بازار محصولات نرم‏‌افزاری داشته‏‌اند. سرمایه‌‏گذاری بخش‌‏های آموزش، بیمه و نهادهای دولتی در بازار این محصولات نیز کمی رشد داشته است. افزایش آگاهی از راهکارهای نسل جدید و افزایش رقابت بر سر خرید این راهکارها ازجمله دلایلی رشد بازار نرم‏‌افزار هند در این بخش‏‌ها اعلام‌شده است.
تحلیل‏‌گران آی‏‌دی‏‌سی گفته‏‌اند بازار نرم‏‌افزار هند رفته‌رفته به سمت فناوری‏‌های پردازش ابری درحرکت است و فروشندگان این فناوری‏‌ها می‏‌توانند محصولات و راهکارهای کم‏‌هزینه‏‌تری برای مشتریان خود عرضه کنند. ادغام شرکت‏‌ها در یکدیگر نیز از دیگر عواملی است که به رشد موقعیت عرضه‌‏کنندگان نرم‌‏افزار در هند کمک کرده است.
آی‌دی‌سی اعلام کرده است شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ حدود ۳۰ درصد از بازار نرم‏‌افزار هند را در اختیار داشته و از این نظر بزرگ‌ترین عرضه‏‌کننده محصولات نرم‏‌افزاری در این کشور محسوب می‌‏شود. سهم اوراکل نیز ۱۱.۹ درصد و سپ ۷.۹ درصد است. شرکت آی‏‌بی‏‌ام نیز با سهم ۶ درصدی خود به چهارمین عرضه‌‏کننده محصولات پردازش ابری تبدیل‌شده است. شرکت سین‏‌پوسیس (SynPosys) نیز ۴.۲ درصد از این بازار را از آن خودکرده است. این پنج شرکت درمجموع ۶۰ درصد از بازار نرم‌‏افزار هند را تصاحب کرده‏‌اند و ۴۰ درصد آن نیز در اختیار سایر شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده است.