رشد ۹/۵ درصدی سرمایه‌گذاری جهانی در صنعت فناوری

رشد ۹/۵ درصدی سرمایه‌گذاری جهانی در صنعت فناوری

همکاران سیستم- به گزارش وب سایت cellular-news، مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرد که با وجود آنکه سال ۲۰۱۲ با مشکلات فراوان به پایان رسید، طی این دوره زمانی میزان سرمایه‌گذاری در صنعت جهانی فناوری اطلاعات همچنان در سطح مناسبی باقی ماند. این در حالی بود که به دلیل «صخره‌های مالی» بزرگ پیش‌رو از میانگین رشد اقتصادی در بسیاری از مناطق دنیا از جمله اروپا کاسته شد و منطقه آسیا نیز با کاهش صادرات محصولات خود مواجه شد.
با وجود همه این مشکلات میزان سرمایه‌گذاری در صنعت جهانی IT طی سال ۲۰۱۲ میلادی به طور میانگین رشد ۹/۵ درصدی خود را ادامه داد که البته تنها نسبت به سال ۲۰۱۱ میلادی رشد آن ۸/۵ درصد بود. بیشترین مقدار پول پرداخت شده در این صنعت مربوط به بخش سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات IT می‌شد که این بخش ۲ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری را جذب کرد. این در حالی بود که مجموع سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) شامل خدمات مخابراتی با رشد ۸/۴ درصدی به ۶/۳ تریلیون دلار رسید.
طی سال گذشته عرضه‌کنندگان خدمات فناوری در کشور آمریکا با مشکلات فراوان روبه‌رو بودند که این اتفاق به دنبال کاهش ارزش پولی دلار صورت گرفت. در کشور آمریکا میزان پرداخت هزینه در صنعت فناوری اطلاعات رشد ۳/۳ درصدی داشت. در حالی که طی سال ۲۰۱۱ میلادی میزان رشد صنعت IT در آمریکا ۵/۹ درصد بود، پیش‌بینی شده است که این رقم برای سال ۲۰۱۳ به ۵/۵ درصد برسد.
در سال ۲۰۱۲ میلادی عرضه جهانی رایانه‌های شخصی کاهش ۲ درصدی داشت که کاهش درآمد این بخش نیز از عوامل تاثیرگذار بر میزان کلی پول پرداخت شد در صنعت فناوری بود. در این سال همچنین برای نخستین بار میزان پرداخت پول در زمینه گوشی‌های هوشمند به ۳۰۰ میلیارد دلار رسید که این رقم برای رایانه‌های شخصی در مجموع ۲۳۳ میلیارد دلار بود.