رشد ۹/۴ درصدی بازار ابزارهای امنیتی در فصل چهارم ۲۰۱۲

عرضه نرم‌افزار‌ها و ابزارهای امنیتی در فصل چهارم سال ۲۰۱۲ میلادی رشد ۹/۴ درصد را پیش‌رو داشت و در این دوره زمانی در مجموع ۲۰ هزار و ۷۵۴ ابزار امنیتی وارد منطقه خاورمیانه و آفریقا (MEA) شده است.

به گزارش سایت itp، کار‌شناسان مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرده‌اند، بازار جهانی ابزارهای امنیتی در هر دو بخش نرم‌افزارهای مخصوص کاربران خانگی و ابزارهای سازمانی، در فصل پایانی سال گذشته با رشد چشمگیری مواجه بوده است.
در گزارش نهایی مرکز IDC با عنوان «بررسی فصلی بازار جهانی ابزارهای امنیتی» آمده است که درآمدهای حاصل از فروش نرم‌افزارهای امنیتی به کاربران، در فصل چهارم سال ۲۰۱۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، رشد ۸/۳ درصدی داشته است که با این رقم تولیدکنندگان ابزارهای امنیتی در این دوره زمانی در مجموع ۹۰/۷۹ میلیون دلار کسب کرده‌اند.
«فیصل ایوبی» (Faysal Ayoubi) یکی از محققان مرکز IDC در خاورمیانه، آفریقا، و ترکیه توضیح داد: «افزایش تهدید‌ها و خطرات امنیتی در منطقه خاورمیانه باعث شده است تا سازمان‌ها در مورد اهمیت امنیت شبکه خود آگاهی بیشتری کسب کنند. این سازمان‌ها می‌کوشند با اولویت‌بندی برای بودجه خود، خطرات سازمانی را به حداقل برسانند».
دو کشور امارات متحده عربی و عربستان سعودی بیشترین تاثیر را در رشد درآمدهای بازار ابزارهای امنیتی منطقه داشته‌اند که میزان رشد این بازار در دو کشور یاد شده بهترتیب ۲۰ و ۱۶ درصد بوده است.
در این بررسی همچنین مشخص شد که سیستم‌های مدیریت یکپارچه تهدید‌ها (UTM) در فصل چهارم سال گذشته پرکاربرد‌ترین ابزار امنیتی بوده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *