رشد ۸. ۲ درصدی ابزارهای برون‌سپاری سازمانی در سال ۲۰۱۳

رشد ۸. ۲ درصدی ابزارهای برون‌سپاری سازمانی در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- بازار جهانی محصولات برون‌سپاری در حوزه فناوری اطلاعات با سرعتی کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی به جلو حرکت می‌کند و این طور که کار‌شناسان پیش‌بینی کرده‌اند، ارزش آن تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی نسبت به سال قبل با رشد ۸. ۲ درصدی به ۲۸۸ میلیون دلار می‌رسد.
به گزارش وب سایت cio، مرکز تحقیقاتی گارتنر در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرده است که از هم‌اکنون تا سال ۲۰۱۷ میلادی رشد سالانه مرکب (CAGR) در بازار جهانی ابزارهای برون‌سپاری به طور میانگین ۴. ۵ درصد خواهد بود.
گفته می‌شود که بازار خدمات فناوری اطلاعات در آمریکای شمالی اندکی پویا‌تر است و رشد آن تا پایان سال جاری میلادی ۸ درصد اعلام شده است و همچنین میانگین رشد سالانه آن تا سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۶ درصد خواهد بود.
کار‌شناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بخش اعظم رشد بازار ابزارهای برون‌سپاری در آمریکای شمالی مربوط به خدمات «زیرساخت‌های – به‌عنوان – خدمات» (IaaS)، سیستم‌های میزبانی اینترنتی و سیستم‌های مربوط به معاملات درون‌سازمانی می‌شود.
کار‌شناسان مرکز تحقیقاتی گارتنر به این نتیجه رسیده‌اند که افزایش تمرکز کسب‌وکار‌ها بر سیستم‌های پردازش ابری باعث شده است تا آن‌ها کمتر سراغ ابزارهای سنتی برون‌سپاری بروند و همین مسئله باعث کاهش قیمت سرویس‌های IT سازمانی شده است.
طبق نتایج حاصل از بررسی‌های جدید، از بین ۲۰۰ شرکتی که خدمات برون‌سپاری سازمانی را ارایه می‌دهد حدود ۳۹ درصد معادل ۷۷ شرکت طی سال ۲۰۱۲ میلادی با توجه به وضعیت ارزش دلار آمریکا سود مالی نداشته‌اند. علاوه بر این گفته شده است که از بین ۲۵ شرکت بر‌تر این لیست ارزش سهام ۷ مرکز در سال گذشته میلادی کاهش یافته است.