رشد ۸. ۱۰ درصدی بازار شبکه‌های بی‌‏سیم محلی در سه ماهه دوم امسال

رشد ۸. ۱۰ درصدی بازار شبکه‌های بی‌‏سیم محلی در سه ماهه دوم امسال

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار شبکه‌‏های محلی بی‏‌سیم (WLAN) در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۰ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد کرده است.
به گزارش آی دی سی، بازار شبکه‏‌های محلی بی‏‌سیم در سه ماهه دوم امسال ۸. ۱۰ درصد رشد کرده است. این بازار دارای دو بخش محصولات مصرفی و فردی و محصولات ویژه کسب و کار‌ها است. یافته‏‌های آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار فناوری‏‏‌ها و راهکارهای شبکه‏‌ای در بخش کسب و کار‌ها حدود ۸. ۱۴ درصد رشد داشته است. بخش محصولات فردی این فناوری‏‌ها در سه ماهه دوم امسال فقط ۵. ۶ درصد رشد داشته است.
یافته‏‌های پژوهشگران آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار شبکه‏‌های محلی بی‌‏سیم در سه ماهه دوم امسال بیشترین رشد خود را در کشورهای آمریکای لاتین تجربه کرده است. بازار این شبکه‏‌ها در این منطقه از جهان ۸. ۳۸ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است. کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز از این نظر در جایگاه دوم نشسته‏‌اند. بازار این شبکه‏‌ها در این کشور‌ها ۲۴ درصد رشد داشته است. آمریکا نیز از این نظر رتبه سوم را از آن خود کرده است. درآمد عرضه‏‌کنندگان شبکه‌‏های محلی بی‏‌سیم در این کشور ۹. ۱۴ درصد رشد داشته است. این بازار در کشورهای اروپا، خاورمیانه و آفریقا رشدی ۴. ۶ درصدی را تجربه کرده است.
بر اساس این گزارش، در سه ماهه دوم امسال بیشترین بخش درآمدهای این بازار نصیب شرکت سیسکو شده است. درآمد سیسکو از این بازار با ۷. ۱۶ درصد رشد به ۵۸۱ میلیون دلار رسیده است. این بدان معنا است که این شرکت توانسته است ۸. ۵۳ درصد از کل بازار شبکه‏‌های محلی بی‏‌سیم را در سه ماهه دوم امسال از آن خود کند.
شرکت آروبا نیز از دیگر عرضه‌‏کنندگان مطرح این بازار است که توانسته درآمدهای خود در سه ماهه دوم امسال را ۶. ۱۳ درصد افزایش دهد. آروبا با کسب ۵. ۸ میلیون درآمد محل فروش فناوری‏‌های مرتبط با شبکه‏‌های محلی بی‏‌سیم ۱۱ درصد این بازار را از آن خود کند. شرکت اچ پی نیز درآمدهای خود از این بازار را ۷. ۱۷ درصد افزایش داده است و توانسته ۴. ۵ درصد از بازار را نصیب خود کند.