رشد ۸ درصدی بازار سرورهای دارای عملکرد بالا در سه ماهه دوم امسال

رشد ۸ درصدی بازار سرورهای دارای عملکرد بالا در سه ماهه دوم امسال

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی آی‏‌دی‏‌سی نشان می‌‏دهد بازار سرورهای پرسرعت و دارای عملکرد بالا در سه ماهه دوم امسال ۸ درصد رشد داشته است.
به گزارش وب‏‌سایت businesswire، شرکت آی‏‌دی‏‌سی اعلام کرده است بازار سرورهای دارای عملکرد بالا در سه ماهه دوم امسال حدود ۶. ۲ میلیارد دلار درآمد برای عرضه‌‏کنندگان خود به همراه داشته است. این رقم در دوره مشابه سال گذشته ۴. ۲ میلیارد دلار بوده است. پژوهشگران علت این رشد را افزایش رونق در سطوح انتهایی این بازار اعلام کرده‌‏اند. منظور از قسمت‏‌های انتهایی بازار، بخش رایانه‌‏هایی است که قیمت آن‌ها از ۲۵۰ هزار دلار کمتر است. این بخش در پنج سال گذشته به خاطر شرایط نامساعد اقتصاد جهانی دچار رکود شده بود.
بر اساس این گزارش، بازار سرورهایی که قیمت آن زیر ۱۰۰ هزار دلار بوده است، در سه ماهه دوم امسال از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده‌‏ است. این بخش از بازار ۱. ۴۵ درصد رشد داشته است. بازار ابر رایانه‌ها که قیمت آن‌ها از ۵۰۰ هزار دلار بیشتر است، نیز توانسته ۳۴ درصد از کل بازار سرورهای دارای عملکرد بالا را از آن خود کند. این سرور‌ها در سه ماهه دوم امسال بیش از ۸۸۳ میلیون دلار نصیب عرضه‏کنندگان خود کرده است.
بنا بر اعلام آی دی سی، در سه ماهه دوم امسال ۳۱ هزار و ۱۴۴ سرور در بازار به فروش رفته است که این رقم ۷. ۳۴ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل و ۲. ۶ درصد کمتر از سه ماهه اول امسال است.
یافته‌‏های آی‌دی‌سی نشان می‌‏دهد شرکت‏‌های اچ پی و آی بی‌ ام به ترتیب ۱. ۳۰ درصد و ۷. ۲۹ درصد از این بازار سرورهای دارای عملکرد بالا را از آن خود کرده‏‌اند. دل در این بازار جایگاه سوم را داراست. این شرکت ۶. ۱۴ درصد از درآمدهای حاصل از این بازار را به خود اختصاص داده است. شرکت‏‌های بول (Bull)، داونینگ و اس جی آی نیز از جمله بازیگران این بازار هستند که در این دوره رشد درآمدی بالایی را تجربه می‌‏کردند.