رشد ۷۸ درصدی فروش جهانی رایانه‌های لوحی در سال ۲۰۱۲

رشد ۷۸ درصدی فروش جهانی رایانه‌های لوحی در سال ۲۰۱۲

همکاران سیستم- نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد فروش جهانی رایانه‌های لوحی طی سال گذشته ۴/۷۸ درصد رشد داشته است تا با این روند درمجموع ۱۲۸ میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد بازار جهانی شود.

به گزارش وب سایت phys، مرکز تحقیقاتی IDC ضمن انجام این مطالعه اعلام کرد که رایانه‌های لوحی در سال گذشته ۷/۱۰ درصد از بازار جهانی «دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند متصل به اینترنت» از جمله گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی معمولی و رایانه‌های همراه را به خود اختصاص دادند.
به گفته این مرکز تحقیقاتی در مجموع طی سال گذشته بیش از ۲/۱ میلیارد دستگاه الکترونیکی هوشمند مجهز به اینترنت در سراسر جهان فروخته شد که این رقم نسبت به فروش محصولات یاد شده در سال قبل از آن رشد ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد. عامل اصلی رشد یاد شده، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی بودند در حالی که در این دوره زمانی این دو محصول در مجموع رشد ۴۶ درصدی داشتند، از فروش جهانی رایانه‌های شخصی کاسته شد.
مرکز تحقیقاتی IDC گزارش داد که در سال ۲۰۱۲ میلادی فروش جهانی رایانه‌های شخصی با کاهش ۴/۳ درصدی به ۲۰۲ میلیون دستگاه رسید و در بخش رایانه‌های رومیزی نیز با کاهش ۱/۴ درصدی، شاهد فروش ۴/۱۴۸ میلیون دستگاه از این محصولات بودیم.
همچنین گفته شد که در سال ۲۰۱۲ میلادی میانگین قیمت هر دستگاه رایانه لوحی با کاهش ۱۵ درصدی به ۴۶۱ میلیون دلار رسید که پیش‌بینی می‌شوند این روند کاهش قیمت در سال ۲۰۱۳ نیز ادامه داشته باشد.