رشد ۶ درصدی هزینه‌های صنعت آی تی در سال ۲۰۱۲

همکاران سیستم- یافته‌های جدید‌ترین مطالعه موسسه پژوهشی آی دی سی نشان می‌دهد هزینه‌های صنعت آی تی در سال ۲۰۱۲ در مقایسه با سال قبل ۶ درصد رشد خواهد داشت.

آی دی سی در این مطالعه خاطرنشان کرده است عملکرد قوی دست‌ اندر کاران صنعت آی تی در زمینه نرم افزار‌ها، فناوری ذخیره داده‌ها، شبکه‌های کسب و کار و بازار فناوری‌های همراه توانسته است بعضی از ضعف‌های این صنعت را جبران کند.
به گزارش وب سایت آی دی سی، صنعت آی تی توانسته علیرغم شرابط بی‌ثبات اقتصادی در سطح جهان رشد هزینه‌های خود را در سطح بالایی نگه دارد. با این همه، رشد هزینه‌های صنعت آی تی در مقایسه با سال قبل حدود یک درصد کاهش داشته است. این رقم در سال ۲۰۱۱ حدود ۶ درصد برآورد شده بود.
براساس این گزارش صنعت آی تی در سال جاری در برخی روند‌ها مثل بازار رایانه‌های شخصی، سرور‌ها و تجهیزات جانبی رایانه‌ها و ارتباطات راه دور عملکرد نسبتاً ضعیفی داشته اما عملکرد قوی این صنعت در بازار نرم افزار، فناوری‌های ذخیره داده‌ها و شبکه‌های کسب و کار این ضعف‌ها را جبران کرده است.
آی دی سی در این مطالعه نرخ رشد هزینه‌ها صنعت آی تی را ۶ درصد اعلام کرده اما خاطرنشان کرده است که با احتساب قدرت ارزش دلار آمریکا در نیمه اول سال جاری نرخ رشد هزینه‌ها را باید در حد ۴ درصد دانست. برآوردهای این موسسه پژوهشی نشان می‌دهد کل حجم هزینه صنعت آی تی در سال جاری رقمی در حدود ۳. ۶ تریلیون دلار خواهد بود.
آی دی سی بازار رایانه‌های شخصی را در سال جاری راکد ارزیابی کرده و پیش بینی کرده است عرضه ویندوز ۸ باعث خواهد شد این بازار در سال آینده رونق بیشتری به خود بگیرد. ارزیابی این موسسه همچنین حاکی از این است که علیرغم رکود اقتصادی در کشورهای اروپای غربی، بازار فناوری‌های همراه و نرم افزار‌ها در این کشور‌ها رشد قابل توجهی داشته است. آی دی سی رشد بازار آی تی در کشورهای چین، هند، برزیل، روسیه و آفریقای جنوبی را نیز بالا برآورد شده است.