رشد ۵۵ درصدی خدمات ابری عمومی در آسیا/پسیفیک تا سال ۲۰۱۸

رشد ۵۵ درصدی خدمات ابری عمومی در آسیا/پسیفیک تا سال ۲۰۱۸

همکاران سیستم- به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر، بازار خدمات پردازش ابری عمومی در منطقه آسیا/پسیفیک و ژاپن در سال ۲۰۱۵ میلادی درآمد ۷.۴ میلیارد دلاری را به دست می‌آورد که این رقم از بازار ۶.۵ میلیارد دلاری آن در سال گذشته ۱۴.۲ درصد بیشتر است.به گزارش گارتنر در بازار خدمات پردازش ابری عمومی، قابل‌ ملاحظه‌ترین بخش که پیش‌بینی شده است از تمامی بخش‌ها جلوتر باشد خدمات امنیتی ابری و مدیریتی است.
مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرده است که درآمد این بخش در سال ۲۰۱۵ میلادی با رشد ۲۹.۹ درصدی به ۲۶۴.۵ میلیون دلار برسد.
علاوه بر این، گارتنر در گزارش خود اعلام کرده است که میزان پرداخت هزینه در این منطقه برای در اختیار گرفتن خدمات ابری در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۱.۵ میلیارد دلار می‌رسد که این رقم رشد ۵۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ را نشان می‌دهد.
نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمات(SaaS) همچنان بیشترین سهم از بازار خدمات پردازش ابری را در اختیار دارند و گفته شده است که سهم آنها از این بازار در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۲۱.۵ درصد می‌رسد و در آینده نیز محبوب‌ترین بخش خواهند بود.
گارتنر همچنین اعلام کرده است ابزارهای فرآیند کسب‌ و کار به عنوان خدمات(BPaaS) نیز ۹.۲ درصد از این بازار را در اختیار خواهند گرفت. همچنین، زیرساخت‌های به‌عنوان خدمات(IaaS) نیز صاحب ۹.۲ درصد از این بازار خواهد بود و در کنار آن خدمات PaaS و ابزارهای امنیتی ابری به‌ترتیب ۳ و ۴ درصد بازار را تصاحب خواهند کرد.