رشد ۵۱ درصدی بازار پلتفرم‌ها و زیرساخت‌های یکپارچه

رشد ۵۱ درصدی بازار پلتفرم‌ها و زیرساخت‌های یکپارچه

همکاران سیستم- بازار پلتفورم‌ها و زیرساخت‌های یکپارچه در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا(EMEA) در فصل دوم سال جاری میلادی با رشد ۵۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل باعث شد تولیدکنندگان این محصولات درمجموع درآمدی بالغ بر ۶۴۹ میلیارد دلار به‌دست آورند.

وبسایت Itp در گزارش خود اعلام کرده است روند یاد شده ۲۲۵ پتابایت حافظه ذخیره‌ساز جدید را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ میلادی به توان کلی این بازار افزود که این اتفاق رشد ۸۴ درصدی را نسبت به سال قبل نشان داد.
«جورجو نبولونی»(Giorgio Nebuloni) مدیر تحقیقات IDC در مرکز EMEA گفت: «با فروش قابل ملاحظه پلتفرم‌های یکپارچه در مراکز داده و سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات سازمان‌های بزرگ، آلمان بیشترین رشد سالانه را تجربه کرده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که مراکز IT در سازمان‌های این کشور به صورت گسترده به این قبیل ابزارها روی آورده‌اند».
او در ادامه اظهار داشت: «پیش‌بینی می‌شود که بازار دیگر کشورهای اروپای غربی طی فصل‌های آتی به همین میزان رونق یابد و عرضه‌کنندگان سیستم‌های زیرساختی یکپارچه پیروز این میدان باشند».
سهم بازار اروپای غربی در منطقه EMEA بدون تغییر نسبت به گذشته ۸۵ درصد باقی ماند و منطقه اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه و آفریقا(CEMA) هم در مجموع توانست ۱۵ درصد از بازار پلتفرم‌ها و زیرساخت‌های یکپارچه را از آن خود کند.
لازم به ذکر است که طی فصل دوم از سال جاری میلادی ۵۷ درصد درآمدهای این بازار در منطقه EMEA از فروش سیستم‌های زیرساخت یکپارچه به‌دست آمد که این رقم در فصل قبل ۶۶ درصد گزارش شده بود و البته نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۸ درصد افزایش یافت.