رشد ۵۰ درصدی بازار جهانی پلتفورم‌ها در فصل دوم ۲۰۱۳

رشد ۵۰ درصدی بازار جهانی پلتفورم‌ها در فصل دوم ۲۰۱۳

همکاران سیستم- کار‌شناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در فصل دوم سال جاری میلادی ارزش بازار جهانی زیرساخت‌های یکپارچه و پلتفورم‌ها با رشد ۲. ۵۰ درصدی به ۳. ۱ میلیارد دلار خواهد رسید.
بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC با نام «گزارش فصلی بررسی بازار جهانی زیرساخت‌های یکپارچه و پلتفورم‌ها»، در سه ماهه دوم امسال ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات با مجموع ظرفیت ۶. ۵۲۹ پتابایت (Petabyte) ‌وارد بازار جهانی شدند که این رقم نسبت به حجم ابزارهای ذخیره‌سازی عرضه شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۲ میلادی رشد ۵. ۶۰ درصدی را نشان داد.
 «اریک شپارد» (Eric Sheppard) مدیر تحقیقات واحد ذخیره‌سازی اطلاعات در مرکز IDC توضیح داد: «سازمان‌های فناوری اطلاعات در سراسر جهان به میزان قابل ملاحظه به سمت سیستم‌های یکپارچه روی آورده‌اند و تلاش می‌کنند با یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های خود، زمان به‌کارگیری ابزارهای جدید را کاهش دهند، از زیرساخت‌های مدیریتی موجود آسان‌تر استفاده کنند و خطرات ناشی از زمان از کار افتادگی سیستم را به حداقل برسانند.»
او همچنین اظهار داشت: «مجموع مزایای سیستم‌های یکپارچه به سازمان‌ها کمک می‌کند تا استفاده بیشتری از فناوری ببرند و در ‌‌نهایت ارزش خود را در بازار افزایش دهند.»
 «جِد اسکاراملا» (Jed Scaramella) مدیر تحقیقات واحد سرورهای سازمانی در شرکت IDC نیز در این باره گفت: «سازگاری با سیستم‌های یکپارچه از ارزیابی سیستم‌ها گرفته تا پشتیبانی از آن‌ها با سرعت بالا انجام شده است و کاربران چرخه اصلی ابزارهای خود را به طور گسترده با این سیستم‌ها سازگار می‌کنند.»
او همچنین توضیح داد: «شرکت‌های پیش‌رو بر این باورند که سیستم‌های یکپارچه به عنوان ابزاری برای بهینه‌سازی فضای IT آن‌ها محسوب می‌شود و بر این اساس خدمات مربوط به حوزه فناوری اطلاعات که آن‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند، بهتر می‌تواند با نیازهای کسب‌وکار آن‌ها سازگاری یابد تا در ‌‌نهایت میزان بهره‌وری نیروی کار، فرصت‌های پیش‌رو برای افزایش درآمد و ارتباط گسترده‌تر با مشتری بیشتر شود».