رشد ۴.۹ درصدی بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳

رشد ۴.۹ درصدی بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- درآمد بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۹.۹ میلیارد دلار محاسبه شد و مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که این رقم نسبت به درآمد ۱۹ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۲ رشد ۴.۹ درصدی را نشان داد.
به‌گزاش وبسایت Itp، این رشد که البته کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی بود، به واسطه برخی بخش‌های زیرمجموعه محقق شد و با این وجود مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که از بین ۵ شرکت برتر تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی ۲ شرکت با کاهش رشد درآمدهای خود مواجه شدند.
“روجرو کنتو”(Ruggero Contu) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «این بازار رشد کندتری را تجربه کرد و البته شرایط آن در سال ۲۰۱۳ میلادی در سلامت کامل به‌سر می‌برد و مجموعه درآمدها نسبت به سال قبل افزایش یافت. این رشد متوسط به طور خاص به واسطه افزایش محبوبیت ابزارهای امنیتی کاربری محقق شد و سیستم‌های درگاه امنیتی پست الکترونیکی(SEG) و زیرمجموعه‌های آن در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۲۵ درصد بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی را به خود اختصاص دادند».
او در ادامه توضیح داد: « اتفاق بزرگی که در سال ۲۰۱۳ پدیدار شد گسترش هرچه بیشتر تهدیدهای امنیتی بود که به واسطه دسترسی آسان به نرم‌افزارهای آلوده و برای محقق کردن حملات اینترنتی هدف‌گذاری شده صورت گرفت».
به گفته کنتو، حضور همه‌جانبه تهدیدهای امنیتی باعث شد تا سازمان‌ها با واقعیت مواجه شوند و دریابند که بین ابزارهای امنیتی سنتی و تهدیدهای موجود شکاف فراوانی وجود دارد. این مسئله موجب شد تا آن‌ها استراتژی‌‌های امنیتی خود را بازنگری کنند و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در این زمینه انجام دهند.
کنتو اضافه کرد: این روند باعث شد تا کسب‌وکارها به عنوان بخشی از مراکزی محسوب شوند که ابزارهای امنیتی جدید خریداری کرده‌اند روی جنبه مثبت و منفی در بخش درآمدزایی تولیدکننده ابزارهای امنیتی تاثیر بگذارند.