رشد ۳. ۷ درصدی بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین منابع در سال ۲۰۱۳

رشد ۳. ۷ درصدی بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین منابع در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت گارتنر نشان می‌‏دهد بازار نرم‏‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین و تهیه منابع در سال ۲۰۱۳ بیش از ۷ درصد رشد داشته است.
گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین (SCM) و نرم‌‏افزارهای تهیه منابع در سال گذشته میلادی با رشدی ۳. ۷ درصدی به ۹. ۸ میلیارد دلار رسیده است. تحلیل‏گران معتقدند علت رشد بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین منابع این است که استفاده از این راهکار‌ها برای کسب و کار‌ها همچنان در اولویت بوده است، هر چند که تصمیم‌‏گیرندگان آی‏ تی در سال ۲۰۱۳ بودجه‏‌های خود را با احتیاط مصرف می‌‏کردند.
بر اساس این گزارش، شرکت سپ در سال ۲۰۱۳ توانسته است جایگاه اول بازار این راهکار‌ها را از آن خود کند. سپ پارسال ۱۳۸. ۲ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم معادل ۹. ۲۳ درصد از کل درآمدهای حاصل از این بازار است. سپ توانسته سهم خود از این بازار را بیش از ۱۳ درصد افزایش دهد. شرکت اوراکل نیز در این بازار با کسب ۴۴۵. ۱ میلیارد دلار توانسته جایگاه دوم را از آن خود کند. سهم اوراکل از این بازار ۳. ۱۶ درصد بوده است. شرکت جی‌‏دی‏‌اِی سافت‌‏ویر نیز از این بازار ۴۵۵ میلیون دلار درآمد کسب کرده است و ۱۵ درصد کل این بازار را از آن خود کرده است. رتبه چهارم این بازار نیز از آن شرکت منهتن آسوشیتز (Manhattan Associates) است که با درآمد ۵. ۱۶۷ میلیون دلاری خود سهمی ۹. ۱ درصدی از این بازار را از آن خود کرده است. شرکت اپیکور نیز با درآمد ۴. ۱۵۹ میلیون دلاری ۸. ۱ درصد از این بازار را از آن خود کرده است و رتبه پنج را به دست آورده است. این پنج شرکت در مجموع ۹. ۵۸ درصد از کل درآمدهای بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین منابع را از آن خود کرده‏‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *