رشد ۳. ۴ درصدی بازار محصولات نرم‏‌افزاری در نیمه اول امسال

رشد ۳. ۴ درصدی بازار محصولات نرم‏‌افزاری در نیمه اول امسال

همکاران سیستم- پیش‏‌بینی‏‌ها و برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار محصولات نرم‌‏افزاری در نیمه اول سال ۲۰۱۳ حدود ۳. ۴ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد داشته است. رونق بازار نرم‏‌افزارهای کسب و کار و راهکارهای مبتنی بر داده‌‏های کلان از جمله مهم‌ترین عوامل رشد بازار محصولات نرم‌‏افزاری اعلام شده است.
آی دی سی پیش‌‏بینی کرده است بازار جهانی محصولات نرم‏‌افزاری در نیمه اول سال ۲۰۱۳ حدود ۳. ۴ درصد رشد داشته است که این رقم کمتر از پیش‌‏بینی‌‏های قبلی است. پژوهشگران این شرکت پیش از این رشدی ۷. ۵ درصدی را برای بازار نرم‌‏افزار‌ها در این دوره پیش‌‏بینی کرده بودند. آی دی سی همچنان بر این باور است که نرخ رشد بازار محصولات نرم‌‏افزاری در سال‏‌های بین ۲۰۱۲ ال ۲۰۱۷ در حد ۶ درصد باقی خواهد ماند.
برآوردهای آی دی سی نشان می‌‏دهد در شش ماهه اول سال جاری میلادی بخش نرم‌‏افزارهای کار جمعی، نرم‌‏افزارهای مدیریت داده‏‌های ساختمند و مدیریت دسترسی به داده‏‌ها و راهکارهای تحلیلی بیش از سایر بخش‏‌ها رونق داشته است. پژوهشگران نرخ رشد این بخش از بازار نرم‌‏افزار‌ها را ۸ درصد اعلام کرده‌‏اند.
نرم‏‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، مدیریت منابع محیطی (ERM)، مدیریت زنجیره تامین (SCM) و نرم‌‏افزارهای مربوط به مدیریت عملیات و تولید نیز از نظر میزان رشد در جایگاه دوم هستند. برآوردهای آی دی سی حاکی از این است که بازار این گروه از نرم‌‏افزار‌ها در پایان نیمه اول امسال حدود ۶ درصد رشد داشته‏‌اند.
برآوردهای این شرکت پژوهشی حاکی از این است که اقتصادهای نوظهور در بازار محصولات نرم‌‏افزاری رشد بیشتری داشته‌‏اند تا در اقتصادهای تکامل‏‌یافته‏‌تر. بر اساس این برآورد‌ها، متوسط نرخ رشد بازار محصولات نرم‌‏افزاری در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام (بجز ژاپن)، آمریکای لاتین، آفریقا و خاورمیانه حدود ۲. ۸ درصد است. این رقم درباره کشورهای آمریکا، اروپای غبری و ژاپن حدود ۴. ۵ درصد است.