رشد ۳۱ درصدی خرید ربات‌های صنعتی در یک سال گذشته

همکاران سیستم- این طور که نتایج حاصل از تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد میزان فروش ربات‌های صنعتی طی یک سال گذشته ۳۱ درصد افزایش یافته است.
این اطلاعات در آخرین نسخه از گزارش «فدراسیون جهانی رباتیک» منتشر شد و کارشناسان اعلام کردند میزان فروش ربات‌های صنعتی افزایش قابل‌ملاحظه‌ای را پیش روی خود دیده ست. داده‌های جدید گزارش‌هایی که «انجمن اتوماسیون پیشرفته آمریکا» (A۳) ارایه کرده بود را تایید می‌کند.
بزرگترین رشد در کشور چین انجام شده است و گزارش حاضر نشان می‌دهد در یک سال گذشته فروش ربات‌های صنعتی در این کشو رشد ۵۸ درصدی را تجربه کرده است. این روند فروش طی دوره زمانی مشابه در آمریکا رشد کمتری داشت و تنها ۶ درصد گزارش شد.


مهم‌ترین صنعتی که بیشترین رشد در آن تجربه شد به حوزه غذاهای آماده و فست‌فود مربوط می‌شود و کمپانی‌های بزرگی از جمله «دومینو» و «میسو روباتیکس» توانستند بیشترین سهم از بازار روبات‌های خودکار آماده‌سازی و ارسال غذا را در دست بگیرند.
بر خلاف آمارهای قبلی، درخواست برای اتوماسیون در صنعت خودروسازی بسیار قابل ملاحظه است و گفته می‌شود از دهه ۱۹۵۰ میلادی به بعد این صنعت همچنان به دنبال دریافت ربات‌های خودکار است. گزارش حاضر حاکی از آن است که در یک سال گذشته درخواست صنعت جهانی خودروسازی برای در اختیار گرفتن این ربات‌ها ۲۱ درصد افزایش یافته است.

منبع: Zdnet