رشد ۳۰۰ درصدی خدمات ابری SAP در خاورمیانه

رشد ۳۰۰ درصدی خدمات ابری SAP در خاورمیانه

همکاران سیستم- شرکت SAP بطور رسمی اعلام کرد که بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میزان عرضه خدمات پردازش ابری آن در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) بیش از ۳۰۰ درصد رشد کرده است.
به‌گزارش آی‌تی‌پی‌، این خبر در کنفرانس SAP Forum and SUGMENA شهر دبی در حالی اعلام شد که فروش ابزار‌ها و نرم‌افزارهای پردازش ابری این شرکت در بازار جهانی نیز سیر صعودی را تجربه کرد.
مجموع ابزار‌ها و خدمات پردازش ابری شرکت SAP هم‌اکنون بیش از ۳۶ میلیون مشترک را سطح جهان شامل می‌شوند و این طور که این شرکت اعلام کرده است، این تعداد مشترک در بین فعالان این عرصه بالا‌ترین رکورد محسوب می‌شود.
 «سام الخرات» (Sam Alkharrat) مدیر مرکز SAP در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: «سیستم‌های پردازش ابری در دسترس هستند و این سیستم‌ها موفق شدند اثرات قابل ملاحظه‌ای را بر کسب‌وکارهای امارات متحده عربی و کشورهای منطقه برجا بگذارند».
او توضیح داد: «کسب‌وکارهای منطقه بیش از هر زمان دیگری برای بهره‌گیری از راهکارهای پردازش ابری به ما مراجعه می‌کنند و دلیل آن هم ساده است. خدمات پردازش ابری فقط محدود به هزینه نهایی تصاحب ابزار مربوطه نمی‌شود. این خدمات فقط در حوزه فناوری اطلاعات ارایه نمی‌شوند. ما هم‌اکنون به عرصه‌ای قدم گذاشته‌ایم که مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها و سیاست‌گذاران قصد دارند در خارج از فضای IT به آن دسترسی پیدا کنند».
صحبت‌های الخرات در حالی ارائه شده است که مرکز تحقیقاتی گارتنر چندی پیش اعلام کرد ارزش بازار خدمات ابری عمومی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با رشد ۳. ۲۱درصدی در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۶۲۰ میلیون دلار می‌رسد.
پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۷ میلادی ارزش این بازار از ۱. ۱ میلیارد دلار هم فرا‌تر رود. گارتنر همچنین اعلام کرده است که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی در منطقه MENA بیش از ۳. ۸ میلیارد دلار در زمینه خدمات پردازش ابری هزینه شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *