رشد ۲۵ درصدی بازار زیرساخت‌های ابری در سه ماهه اول امسال

رشد ۲۵ درصدی بازار زیرساخت‌های ابری در سه ماهه اول امسال

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‌های بین‌المللی (IDC) اعلام کرده است بازار زیرساخت‌های پردازش ابری در سه ماهه اول سال جاری میلادی بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است.
به گزارش IDC، افزایش تقاضاها برای خدمات و راهکارهای پردازش ابری خصوصی و عمومی در سه ماهه اول امسال به رشد ۲۵.۱ درصدی بازار این محصولات انجامیده است. بر اساس برآورد تحلیل‌گران درآمد عرضه‌کنندگان از فروش محصولات زیرساخت‌های ابری مثل سرورها، سیستم‌های ذخیره‌سازی و سوئیچ‌های اترنت در این دوره به حدود ۶.۳ میلیارد دلار رسیده است.
بر اساس این برآورد، این دومین رشد بازار زیرساخت‌های ابری در پنج فصل اخیر است. از نظر میزان هزینه‌کردها نیز این دومین رقم بزرگی است که در ۹ فصل گذشته در این بازار به دست آمده است. سال گذشته نرخ رشد هزینه‌کردها در بازار زیرساخت‌های پردازش ابری ۲۶.۴ درصد بود که در سه ماهه اول امسال به حدود ۳۰ درصد رسیده است. این در حالی است که بازار زیرساخت‌های غیر ابری در همین مدت فقط ۶.۱ درصد رشد داشته است.
آی دی سی اعلام کرده است در سه ماهه اول امسال شرکت HP برترین عرضه‌کننده این بازار بوده است. این شرکت با درآمد ۹۸۵ میلیون دلاری خود ۱۵.۷ درصد از درآمدهای این بازار را از آن خود کرده است. شرکت‌های دل و سیسکو نیز به ترتیب با ۱۱.۹ درصد و ۹.۳ درصد در جایگاه دوم و سوم ایستاده‌اند. سهم شرکت EMC نیز ۷.۲ درصد از کل این بازار اعلام شده است.  دو شرکت NetApp و Lenevo نیز هر دو با هم در جایگاه پنجم ایستاده‌اند.