رشد ۲۴ درصدی خدمات پردازش ابری در خاورمیانه طی سال ۲۰۱۳

رشد ۲۴ درصدی خدمات پردازش ابری در خاورمیانه طی سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های انجام شده، ارزش بازار خدمات پردازش ابری عمومی در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) طی سال ۲۰۱۳ میلادی با رشد ۲۴.۱ درصدی نسبت به سال قبل، به ۵۳۴ میلیون دلار خواهد رسید.
به گزارش وب‌سایت digitimes، در حالی که بازار خدمات پردازش ابری عمومی طی سال ۲۰۱۲ میلادی ارزشی بالغ بر ۴۳۱ میلیون دلار داشت، این اتفاق نشان می‌دهد که بازار یاد شده تا پایان سال جاری میلادی رشد ۱۰۳ میلیون دلاری را تجربه کند.
در پیش‌بینی‌های جدید اعلام شده است که ارزش بازار «نرم‌افزارهای- به‌عنوان- خدمات» (SaaS) در سال ۲۰۱۳ میلادی با رشد ۲۹.۲ درصدی در  منطقه MENA به ۱۰۲ میلیون دلار برسد.
شرکت تحقیقاتی گارتنر ضمن اعلام آمار مذکور همچنین توضیح داده است که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی شرکت‌ها و سازمان‌های حاضر در خاورمیانه و آفریقای شمالی بیش از ۴ میلیارد دلار در زمینه خدمات پردازش ابری پرداخت می‌کنند که از این رقم ۱.۱ میلیارد دلار به بخش «فرآیندهای تجاری- به‌عنوان- خدمات» (BPaaS) اختصاص می‌یابد.
 «اد اندرسون» (Ed Anderson) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «بازار خدمات پردازش ابری عمومی همچنان به رشد خود در منطقه MENA ادامه خواهد داد و این روند بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ میلادی همچنان دنبال خواهد شد. در حالی که ابزارهای «فرآیندهای تجاری- به‌عنوان- خدمات» بیشترین بخش از ابزارهای پردازش ابری را از آن خود خواهند کرد، بخش‌های «زیرساخت‌های- به‌عنوان- خدمات» (IaaS)، «پلتفورم‌های- به‌عنوان- خدمات» (PaaS) و همچنین خدمات مدیریتی و امنیتی مبتنی بر فضای پردازش ابری رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه خواهند کرد».
خدمات پردازش ابری در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی تا سال ۲۰۱۷ میلادی بازار بسیار قوی و قابل‌ملاحظه‌ای را از آن خود خواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود که بخش «نرم‌افزارهای- به‌عنوان- خدمات» در سال ۲۰۱۳ میلادی درآمدی بالغ بر ۱۰۲ میلیون دلار داشته باشد و ارزش آن در سال ۲۰۱۷ از مرز ۲۷۱ میلیون دلار هم فرا‌تر رود. بخش «زیرساخت‌های- به‌عنوان- خدمات» نیز امسال ۶۰ میلیون دلار درآمد دارد که مجموع ارزش آن در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۳۸ میلیون دلار محاسبه می‌شود.