رشد ۲۴ درصدی بازار جهانی زیرساخت‌های ابری در سال ۲۰۱۵

رشد ۲۴ درصدی بازار جهانی زیرساخت‌های ابری در سال ۲۰۱۵

همکاران سیستم-مجموع هزینه‌های پرداخت شده در عرصه زیرساخت‌های پردازش ابری شامل سرورها، حافظه‌های اطلاعاتی و سوئیچ‌های Ethernet طی سال ۲۰۱۵ میلادی نسبت به سال قبل از آن رشد ۲۴.۱ درصدی را تجربه می‌کند تا به گفته IDC‌ ارزش این بازار به ۳۲.۶ میلیارد دلار برسد.به گزارش وبسایت itp، این مرکز تحقیقاتی در گزارشی با عنوان «بررسی فصلی بازار جهانی زیرساخت‌های پردازش ابری IT» توضیح داد رقم مذکور معادل یک‌سوم هزینه‌هایی است که کاربران در بخش زیرساخت‌های IT سازمان‌ها پرداخت می‌کنند. این رقم از سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۷.۹ درصد بیشتر بوده است.
پیش‌بینی شده است میزان سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت‌های پردازش ابری خصوصی با رشد ۱۵.۸ درصدی به ۱۲.۱ میلیارد دلار برسد و این در حالی است که IDC رشد سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های ابری عمومی را با رشد ۲۹.۶ درصدی نسبت به سال قبل، ۲۰.۵ میلیارد دلار برآورد کرده است.
در بخش دیگر گفته شد سرمایه‌گذاری‌ها روی زیرساخت‌های سنتی و غیرابری طی سال ۲۰۱۵ میلادی کاهش ۱.۶ درصدی را تجربه می‌کند. با این وجود مرکز تحقیقاتی IDC گزارش داد بخش خدمات غیرابری همچنان بزرگترین بخش در این بازار محسوب می‌شود که ارزش آن به ۶۶.۸ میلیارد دلار می‌رسد.
مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرد زیرساخت‌های پردازش ابری IT در سال ۲۰۱۵ میلادی در تمام مناطق دنیا به‌جز اروپای شرقی و مرکزی رشد خواهد داشت. به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی که بر این بازار حکم‌فرماست، در اروپای شرقی و مرکزی ارزش صنعت IT سیر نزولی را دنبال می‌کند.
برای هر سه بخش اصلی سرورها، حافظه‌های اطلاعاتی و سوئیچ‌های Ethernet، این مرکز تحقیقاتی در سال جاری میلادی رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرده است که البته در این زمینه سرورها با رشد ۲۵ درصدی بیشتر مورد توجه قرار دارند.