رشد ۲۴ درصدی بازار جهانی خدمات رایانش ابری طی سال گذشته

همکاران سیستم- درآمد بازار جهانی سرویس‌های رایانش ابری طی سال گذشته رشد ۲۴ درصدی را تجربه کرد که این اتفاق به دنبال افزایش درآمدهای بخش خدمات زیرساخت‌ها و پلتفرم‌ها با رشد نزدیک به دو برابری انجام شد.
به گزارش وب‌سایت crn بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Synergy، طی چهار فصل قبل از سپتامبر ۲۰۱۷ که در اصل از فصل پایانی سال ۲۰۱۶ و پایان فصل سوم ۲۰۱۷ به اتمام رسید، فروش محصولات مرتبط با فضای رایانش ابری از جمله تمام محصولات مرتبط با خدمات و زیرساخت‌ها برای راه‌اندازی سرویس‌های ابری بازاری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد دلار را در اختیار داشت.


زیرساخت‌های به عنوان خدمات (IaaS) و پلتفرم‌های به عنوان خدمات (PaaS) در این دوره زمانی رشد ۴۷ درصدی را تجربه کردند و پس از آن بخش نرم‌افزارهای به عنوان خدمات (SaaS) طی سال گذشته رشد ۳۱ درصدی را پیش روی خود دید. همچنین مراکز عرضه کننده خدمات ابری اختصاصی در یک سال گذشته توانستند ۳۰ درصد بر درآمدهای خود بیافزایند.
در سال ۲۰۱۶ میلادی میزان هزینه پرداخت شده در عرصه خدمات ابری برای نخستین بار افزایش یافت و به تناسب آن بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با این بخش رشد کردند. فاصله میان این دو بخش در زمینه کسب درآمد طی سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *