رشد ۲۰ برابری سیستم‌های پردازش ابری در آسیا

رشد ۲۰ برابری سیستم‌های پردازش ابری در آسیا

همکاران سیستم- سیستم‌های پردازش ابری به واسطه مزایای تجاری و هزینه‌های اندکی که به سازمان تحمیل می‌کنند به یک موضوع داغ در آسیا تبدیل شده‌اند. با این وجود سازمان‌ها و مراکز عرضه کننده خدمات مربوطه هنوز نیازهای خود را به طور کامل در این زمینه شناسایی نکرده‌اند و درک کاملی از مشکلات ناشی از مدل عرضه شده در این زمینه ندارند.
طی چند هفته گذشته گزارش‌های فراوانی منتشر شده است که نشان می‌دهد در خواست بازار جهانی به‌خصوص در منطقه آسیا برای در اختیار گرفتن خدمات مختلف پردازش ابری افزایش یافته است.
هفته گذشته مرکز تحقیقاتی Forrester Research گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد سرمایه‌گذاری در حوزه سیستم‌های پردازش ابری در کشور مالزی طی ۸ سال آینده با رشد ۲۰ برابری به ۸. ۲ میلیارد رینگیت (۸۷۳ میلیون دلار) می‌رسد.
 «بادلیشام غزالی» (Badlisham Ghazali) مدیرعامل شرکت MEDC اعلام کرد که این فضا می‌تواند به عنوان عامل کلیدی در توسعه صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات مالزی ایفای نقش کند.
پایگاه خبری zdnet به تازگی مطالعه‌ای را با نام IT Priorities در آسیا، هند و استرالیا انجام داده و در پایان دریافته است که شرکت‌ها و سازمان‌ها قصد دارند در سال مالی ۲۰۱۳ بودجه خود برای توسعه سیستم‌های پردازش ابری را نسبت به سال قبل افزایش دهند.
سیستم‌های پردازش ابری به یک بازار پر رونق در آسیا تبدیل شده‌اند. این فرآیند به گونه‌ای دنبال می‌شود که نه تنها عرضه کنندگان خدمات پردازش ابری در آن حضور دارند، بلکه شرکت‌ها و موسسات مالی نیز در آن نقش‌آفرینی می‌کنند تا با عرضه خدمات خود مبتنی بر این فرآیند بتوانند رضایت بیشتری از مشتریان جلب کنند.