رشد ۱۹ درصدی درآمدهای Red Hat

رشد ۱۹ درصدی درآمدهای Red Hat

همکاران سیستم- شرکت نرم‌افزاری Red Hat در فصل دوم سال مالی ۲۰۱۵ که در تاریخ ۳۱ آگوست به اتمام رسید اتفاقی را رقم زد که از آن می‌توان با عنوان نتایج درخشان  یاد کرد.وبسایت informationweek اعلام کرده‌است این شرکت در دوره زمانی یاد شده موفق شد ۱۹ درصد درآمدهای خود را افزایش دهد، ۱۹ درصد بر درآمدهای حاصل از اشتراک محصولات خود بیافزاید و ۱۹ درصد سود حاصل از هر سهام موجود در تالار بورس را بیشتر کند.
مجموع درآمدهای Red Hat در این دوره زمانی ۴۴۶ میلیون دلار محاسبه شد و این در حالی بود که ۸۷ درصد رقم مذکور معادل ۳۸۹ میلیون دلار به درآمد حاصل از پرداخت آبونمان توسط کاربرانی که از نرم‌افزارهای Red Hat استفاده می‌کنند اختصاص یافت.
بخش اعظم این آبونمان‌ها بر اساس قراردادهای یک ساله یا سه ساله که با کاربران منعقد شده است، پرداخت شد که البته باید توجه داشت Red Hat در این دوره‌های زمانی به صورت مداوم تمام نرم‌افزارهای کاربران خود را به‌روز می‌کند. گفته می‌شود که سود کنونی Red Hat به واسطه قراردادهای منعقد شده به طور خاص از درآمدهای آتی این شرکت ناشی می‌شود.
“جیم وایتهورست”(Jim Whitehurst) مدیرعامل این شرکت اعلام کرد “رشد طبیعی درآمدها” به میزان ۱۹ درصد صورت گرفته است و این اتفاق در کنار خریدهای بزرگ Red Hat رخ داده است. در این خریدها یک سیستم‌عامل جدید، میان‌افزار Jboss و سیستم‌های پردازش ابری پیشرفته به محصولات آن اضافه شده است.
این شرکت نسخه ۷.۰ از محصول Red Hat Enterprise Linux را در طول دوره زمانی یاد شده عرضه کرد و بر همکاری‌های خود با شرکت Docker به عنوان مرکز توسعه سیستم‌ها مبتنی بر لینوکس افزود تا از این طریق بتواند به صورت گسترده‌تر میزبانی سیستم‌ها را انجام دهد.