رشد ۱۵ درصدی بازار فناوری‌های WLAN در سال ۲۰۱۳

رشد ۱۵ درصدی بازار فناوری‌های WLAN در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- گزارش شرکت آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار شبکه‌های بی‌سیم محلی جهانی (WLAN) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ حدود ۵. ۱۱ درصد رشد داشته است. نرخ رشد این بازار برای کل سال ۲۰۱۳ نیز ۱۵ درصد اعلام شده است.
به گزارش وب‏ سایت آی دی سی، بازار شبکه‌های WLAN در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۵. ۱۱ درصدرشد داشته است. آی دی سی نرخ رشد این بازار برای کل سال ۲۰۱۳ را ۱۵ درصد اعلام کرده است. بازار شبکه‌های بی‌سیم محلی جهانی دارای دو بخش محصولات مصرفی و محصولات کسب و کار است. گزارش آی دی سی حاکی از این است که بخش محصولات مصرفی این بازار در این دوره ۱۱. ۷ درصد رشد داشته است. نرخ رشد بخش محصولات مصرفی این بازار نیز ۱۱. ۲ درصد اعلام شده است. افزایش رونق بازارهای نوظهور و گذار بازار این فناوری‏‌ها از استاندارد قدیمی 802.11n به استاندارد جدید 802.11ac از جمله دلایل رشد بازار محصولات مصرفی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، شرکت سیسکو که بیشترین سهم در بازار محصولات WLAN را از آن خود کرده است در سه ماهه چهارم سال گذشته یک رشد درآمدی ۱. ۶ درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال قبل از آن تجربه کرده است. سیسکو در فصل پایانی ۲۰۱۳ سهمی ۴. ۴۸ درصدی از این بازار را از آن خود کرده بود. سهم سیسکو در سه ماهه سوم ۲۰۱۳ از این بازار ۲. ۵۱ درصد بوده است. این شرکت در کل سال ۲۰۱۳ نیز یک نرخ رشد درآمدی ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.
شرکت آروبا نیز از جمله شرکت‌هایی است که پس از سیسکو بیشترین سهم این بازار را از آن خود کرده است. این شرکت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۳ توانسته درآمد خود را ۵. ۳ درصد افزایش دهد. نرخ رشد سالانه درآمدهای این شرکت در سال ۲۰۱۳ نیز ۱. ۵ درصد اعلام شده است. آروبا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ توانسته بود ۸. ۹ درصد از درآمدهای این بازار را نصیب خود کند.
شرکت راکوس (Rukus) نیز که سهمی ۷. ۵ درصدی از این بازار دارد، در سه ماهه چهارم ۲۰۱۳ توانسته است درآمدهای خود را ۲۰. ۸ درصد افزایش دهد.