رشد ۱۳۶ درصدی بازار زیرساخت‌های یکپارچه در خاورمیانه

رشد ۱۳۶ درصدی بازار زیرساخت‌های یکپارچه در خاورمیانه

همکاران سیستم- منطقه خاورمیانه و آفریقا (MEA) در فصل نخست سال جاری میلادی رشد ۱۳۶ درصدی را در بازار زیرساخت‌های یکپارچه و پلتفورم‌ها تجربه کرد و مرکز تحقیقاتی IDC گزارش داد که این اتفاق قابل ملاحظه به دنبال فروش بالای محصولات یاد شده محقق شد.
به گزارش وب‌سایت itp.net، در میان گستره وسیع‌تر اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA)، منطقه MEA توانست بیشترین رشد را در این زمینه تجربه کند تا با این اتفاق مجموع درآمدهای بازار زیرساخت‌های یکپارچه و پلتفورم‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا در سه ماهه نخست امسال به ۵۴۱.۷ میلیون دلار برسد که این رقم نسبت به درآمد مدت مشابه سال قبل رشد ۵۷ درصدی را نشان می‌دهد.
لازم به ذکر است که بازار این منطقه در مجموع افزایش ۱۸۰ پتابایتی حافظه‌های عرضه شده برای ذخیره اطلاعات را تجربه کرد که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۹۰ درصدی را نشان داد.
میزان فروش این محصولات در اروپای غربی در منطقه EMEA به صورت ثابت باقی ماند و ۸۵ درصد از درآمدهای منطقه به آن‌ها اختصاص یافت و در مقابل منطقه اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه و آفریقا (CEMA) هم ۱۵ درصد این بازار را در اختیار گرفتند.
مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش خود اظهار داشت که منطقه MEA در حالی با افزایش درآمدهای خود در این زمینه مواجه شد که بسیاری از صنایع سعی کردند زیرساخت‌های ICT خود را در فصل نخست سال جاری میلادی ارتقا دهند.
 «جیری هلبراند» (Jiri Helebrand) مدیر تحقیقات مرکز راهکارهای زیرساخت‌ها و سیستم‌های IDC گفت: «بسیاری از مراکز داده در بازارهای نوظهور در مقایسه با بازارهای توسعه‌یافته به دنبال استقرار سیستم‌های کم‌مصرف هستند تا کمتر از گذشته به انرژی‌های تمام شدنی وابسته باشند».
او در ادامه توضیح داد: «توسعه طرح‌های فناوری اطلاعات فرصتی را برای به‌کارگیری فناوری‌های جدید و پاسخگویی به نیازهای فناورانه در مراکز داده و سیستم‌های مجازی‌سازی رقم می‌زند».