رشد شتابنده استفاده از خدمات پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک

رشد شتابنده استفاده از خدمات پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک

همکاران سیستم- شرکت پارالل (Parallel) طی پژوهشی دریافته است که گرایش کسب و کارهای کوچک و متوسط به سمت استفاده از خدمات پردازش ابری در حال افزایش است.

یافته‌های این شرکت نشان می‌دهد استفاده از خدمات پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط در آمریکا در سال ۲۰۱۱ حدود ۲۵ درصد رشد داشته است. البته پارالل به صراحت اشاره کرده است که استقبال کسب و کار‌ها از فناوری‌های پردازش ابری به آمریکا محدود نمی‌شود و یک پدیده جهانی به شمار می‌رود. پیش بینی این شرکت حاکی از این است که صنعت جهانی پردازش ابری با نرخ رشد سالانه ۲۶ درصد در سال ۲۰۱۴ به سقف درآمدی ۶۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

بنا بر یافته‌های شرکت پارالل درآمد حاصل از فروش خدمات پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط در آمریکا در سال گذشته به 15.2 میلیارد دلار رسیده است. این گزارش نشان می‌دهد استفاده از خدمات پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط که آن‌ها را به اختصار SMB می‌نامند، بیشترین و شتابنده‌ترین رشد را داشته است.

پارالل در گزارش خود پیش بینی کرده است که کسب و کارهای کوچک و متوسط در سه سال آینده بودجه خرید نرم افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی مربوط به خدمات پردازش ابری را دو برابر خواهند کرد.

این شرکت در گزارش خود به استفاده کسب و کارهای کوچک و متوسط از شبکه‌های اجتماعی نیز اشاره کرده است. بنا بر گزارش این شرکت، هم اکنون ۴۵ درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط در آمریکا در شبکه اجتماعی فیس بوک برای خود صفحه مستقلی دارند و می‌کوشند حضور خود در دنیای آنلاین را تقویت کنند.

Eweek