رشد سه برابری حملات باج افزاری به شرکت‌ها

باج‌ افزارها به یکی از تهدیدهای اصلی برای صنعت تولید تبدیل شده‌اند و این طور که کارشناسان امنیتی می‌گویند، مجرمان سایبری به صورت گسترده سیستم‌های کنترل صنعتی (ICS) را مورد هدف قرار می‌دهند تا عملیات‌های مورد نظر خود را مدیریت کنند.
بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته از سوی محققان امنیت سایری در شرکت امنیتی Dragos، تنها در سال گذشته تعداد حملات باج افزاری  به مراکز تولیدی و کارخانه‌ها سه برابر افزایش یافته است.
درحالی که بخش اعظم مراکز تولیدی و کارخانجات برمبنای سیستم‌های سنتی فناوری اطلاعات فعالیت‌های خود را پیش می‌برند، برخی از عناصر دخیل در سیستم‌های کنترل صنعتی در جریان تولید انبوه محصولات می‌توانند مورد هدف قرار بگیرند و به عبارت دیگر می‌توان گفت این همان حوزه‌ای است که گروه‌های بزرگ هکری آن را هدف قرار می‌دهند.
این حوزه نگرانی‌های بالقوه‌ای را در خود جا داده است. زیرا ماهیت بهم پیوسته زنجیره‌ تامین و تولید به گونه‌ای تعریف می‌شود که اگر یک کارخانه مورد حمله سایبری قرار بگیرد، این زنجیره آسیب می‌بیند و عواقب گسترده‌ای را برای کارخانه مربوطه به همراه می‌آورد.
به عنوان مثال، اگر یک مرکز تولیدی که به صورت انبوه دارو یا سایر محصولات بهداشتی و درمانی را تولید می‌کند مورد حمله باج افزاری قرار بگیرد، این اتفاق می‌تواند تاثیرات گسرده بر حوزه بهداشت و درمان را به وجود آورد.

منبع: zdnet