رشد سالانه ۳۰ درصدی درآمد خدمات پردازش ابری در حوزه بهداشت و درمان

رشد سالانه ۳۰ درصدی درآمد خدمات پردازش ابری در حوزه بهداشت و درمان

همکاران سیستم- کارشناسان در یک مطالعه جدید بازار سیستم‌های پردازش ابری، فرصت‌ها، تهدیدها و مشکلات پیش‌روی آن را در آمریکا و کانادا تحلیل کردند.
به گزارش وب‌سایت pcbdesign۰۰۷، گزارش نهایی مربوط به این مطالعه وضعیت بازار خدمات پردازش ابری در حوزه بهداشت و درمان در آمریکای شمالی را نشان داد. بر اساس این گزارش اعلام شد که ارزش بازار خدمات پردازش ابری در حوزه بهداشت و درمان طی سال ۲۰۱۳ میلادی ۱.۷۵۰ میلیون دلار بوده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم با میانگین نرخ رشد سالانه ۲۹.۸ درصد تا سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش یابد.
بر این اساس، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال ۲۰۱۸ میلادی ارزش بازار خدمات پردازش ابری آمریکای شمالی در حوزه بهداشت و درمان از ۶.۴۵ میلیون دلار هم فراتر رود.
به طور کلی خدمات پردازش ابری در حوزه بهداشت و درمان به پنج بخش برنامه‌های کاربردی، مدل‌های قیمت‌گذاری، خدمات و استقرار، اجزای تشکیل‌دهنده، کاربران نهایی و سیستم‌های جغرافیایی تقسیم می‌شود. این بازار بر مبنای نوع برنامه و اطلاعات بالینی و غیربالینی برای ارایه‌دهندگان خدمات درمانی به صورت متفاوت اجرا می‌شود.
لازم به ذکر است که بازار خدمات پردازش ابری در حوزه بهداشت و درمان بر اساس خدمات اختصاصی، عمومی و ترکیبی در اختیار مراکز مربوطه قرار می‌گیرد.
این عرصه خدمات خود را بر مبنای “نرم‌افزارهای- به‌عنوان- خدمات”(SaaS)، “زیرساخت‌های- به‌عنوان- خدمات”(IaaS) و “پلتفورم‌های- به‌عنوان- خدمات”(PaaS) در اختیار مراکز درمانی قرار می‌دهد و این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.