رشد سالانه ۲۱ درصدی نرم‌افزارهای مدیریتی موبایلی

رشد سالانه ۲۱ درصدی نرم‌افزارهای مدیریتی موبایلی

همکاران سیستم- مرکز TechNavio بر اساس گزارش جدید خود پیش‌بینی کرده است بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی مدیریت دستگاه موبایلی (MDM) بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ میلادی میانگین رشد ثابت سالانه ۳. ۲۱ درصدی را تجربه خواهد کرد.
به گزارش وب‌سایت mspmentor، این گزارش برمبنای تحلیل‌های گسترده بازار و همچنین اطلاعات دریافتی از سوی کار‌شناسان صنعت نرم‌افزار تدوین شده است و نشان می‌دهد که این بازار ویژه با درخواست قابل ملاحظه سازمان‌های کوچک و متوسط مواجه شده است.
البته این بررسی نشان داده است که برای بازار نرم افزارهای سازمانی MDM نوعی تهدید نیز وجود دارد و آن‌ هم راهکارهای متن‌باز و نوظهور MDM است که در برخی بازارهای محدود رونق فراوان یافته است.
بسیاری از مطالعات انجام شده طی سال جاری میلادی نشان می‌دهد که عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای خدمات مدیریتی (MSP) بر ارزیابی نهایی بازار نرم‌افزارهای سازمانی MDM اثر فراوانی برجا می‌گذارند.
مرکز تحقیقاتی گارتنر چندی پیش با انتشار گزارش Magic Quadrant اعلام کرد شرکت‌های AirWatch، MobileIron، BoxTone و Tangoe در بازار نرم‌افزارهای MDM فعالیت گسترده‌تری انجام می‌دهند.
مرکز تحقیقاتی IDC نیز در گزارش مجزا توضیح داده است بازار جهانی تلفن‌همراه طی سال جاری میلادی نسبت به سال قبل جان دوباره می‌گیرد و به دنبال افزایش علاقمندی عرضه‌کنندگان خدمات مدیریتی برای ارایه نرم‌افزارهای MDM این بازار ۳. ۷ درصد رشد می‌کند.