رشد راهکارهای پردازش ابری شرکت ادوبی از انتظارات فرا‌تر رفت

رشد راهکارهای پردازش ابری شرکت ادوبی از انتظارات فرا‌تر رفت

همکاران سیستم- گزارش درآمدی شرکت ادوبی (Adobe) نشان می‌‏دهد تعداد مشترکان خدمات پردازش ابری این شرکت نیز در سه ماهه سوم امسال ۳۳۱ هزار نفر افزایش یافته است. ادوبی از جمله عرضه‏‌کنندگان مطرح راهکارهای بازاریابی تحت پردازش ابری است.
به گزارش وب‌‏سایت businesswire، شرکت ادوبی درآمد سه ماهه سوم امسال خود را ۱. ۹۹۵ میلیون دلار اعلام کرده است که این رقم تقریباً مطابق درآمدهای پیش‏‌بینی‏‌ شده است. ادوبی پیش‏‌بینی کرده بود سه ماهه سوم امسال بین ۹۷۵ میلیون دلار تا ۰۲۵. ۱ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. حدود ۶ میلیون دلار از درآمد ادوبی در این دوره متعلق به شرکت نئولین است که از سوی این شرکت خریداری شد.
بر اساس این گزارش، درآمد عملیاتی ادوبی در این دوره ۴. ۱۱۰ میلیون دلار و درآمد خالص آن نیز ۸۳ میلیون دلار بوده است. ادوبی در حالی سه ماهه سوم امسال را به پایان رسانده است که راهکارهای پردازش ابری این شرکت که کریتیو کلود (Creative Cloud) نام دارد، حدود یک میلیون و ۳۱ هزار کاربر داشته است. این رقم در مقایسه با پایان سه ماهه دوم امسال ۳۳۱ درصد رشد داشته است. راهکارهای بازاریابی تحت پردازش ابری (مارکتینگ کلود) ادوبی نیز در این دوره ۹. ۲۵۴ میلیون درآمد نصیب این شرکت کرده است که این رقم ۲۸ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل است. راهکارهای بازاریابی دیجیتال این شرکت نیز بیش از ۳۱۱ میلیون درآمد به همراه داشته است. شرکت ادوبی از بخش راهکارهای لیوسایکل (LiveCycle) یا کنفرانس‏‌های تحت وب خود ۸. ۵۶ میلیون دلار درآمد داشته است.
شانتانو نارایِن، رئیس و مدیر عامل شرکت ادوبی درباره عملکرد درآمدی این شرکت در سه ماهه سوم امسال گفته است: در این دوره تعداد مشترکان خدمات کریتیو کلود ما از یک میلیون نفر گذشت و این بدان معنا است که انتقال به سمت این راهکار‌ها زود‌تر از آنچه که فکر می‌‏کردیم رخ داده است. ما در این دوره همچنین توانستیم خرید شرکت نئولین را کامل کنیم و راهکارهای مدیریت کمپین‌‏های چند مجرایی را به خدمات بازاریابی تحت پردازش ابری خود بیفزاییم که این امر در آینده موضع رهبری ما در حوزه بازاریابی دیجیتال را تقویت خواهد کرد.