رشد درآمدهای آمازون به واسطه سوددهی مرکز خدمات ابری AWS

همکاران سیستم – شرکت آمازون گزارش مالی مربوط به فصل نخست سال جاری میلادی را منتشر کرد و نتایج حاصل از آن نشان داد وضعیت سود و درآمد شرکت مذکور بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی بوده است. مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون که به صورت اختصاری با نام AWS شناخته می‌شود طی سه ماه نخست امسال موفق شد 13 درصد از کل درآمدهای شرکت آمازون را به خود اختصاص دهد و با این وجود اتفاق مذکور در حالی صورت گرفت که مرکز توسعه خدمات ابری آمازون بیش از نیمی از درآمدهای عملیاتی شرکت را به خود اختصاص داد.

سود خالص آمازون در سه ماه نخست سال 2019 میلادی 3.6 میلیارد معادل 7.09 دلار به ازای هر سهام محاسبه شد که این رقم از سود خالص 1.6 میلیارد دلاری معادل 3.27 دلاری به‌ازای هر سهام در فصل نخست سال 2018 میلادی بیشتر بود. در این گزارش گفته شد فروش خالص آمازون در فصل نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 17 درصدی معادل 59.7 میلیارد دلار محاسبه شد.

تحلیل‌گران اقتصادی پیش‌بینی کرده بودند شرکت مذکور طی دوره زمانی مشابه به‌ازای هر سهام خود 4.72 دلار سود می‌کند و مجموع درآمدهای آن به 59.65 میلیارد دلار می‌رسد.

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) از فروش خدمات خود درآمد 7.7 میلیارد دلاری را در این دوره زمانی به دست آورد که این رقم نسبت به درآمد مدت مشابه سال قبل 41 درصد بیشتر بود. کسب و کار ابری آمازون در این فاصله زمانی سود 2.2 میلیارد دلاری را به خود اختصاص داد.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *