رشد بی‌سابقه درآمد شرکت‌های عرضه کننده نرم افزارهای ویدئوکنفرانس

رشد بی‌سابقه درآمد شرکت‌های عرضه کننده نرم افزارهای ویدئوکنفرانس

همکاران سیستم- یافته های شرکت پژوهشی داده های بین المللی (آی دی سی) نشان می دهد که درآمد شرکت عرضه کننده راهکارهای نرم افزاری در دنیای ویدئوکنفرانس ها و همایش های راه دور در سال ۲۰۱۱ با رشد بی سابقه ای به رقم ۲٫۷ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش وب سایت شرکت آی دی سی، بازار راهکارهای مربوط به ویدئو کنفرانس ها و همایش های راه دور در هر دوره سه ماهه از سال ۲۰۱۱ به نسبت دوره سه ماهه قبلی حدود ۱۹ درصد و در مقایسه با کل سال ۲۰۱۰ حدود ۲۴٫۶ درصد رشد داشته است. رشد بازار این فناوری ها در سال ۲۰۱۰ به نسبت سال قبل از آن فقط ۱۴٫۶ درصد بوده است.

کارشناسان شرکت آی دی سی استقبال گسترده بخش های مختلف بازار از جمله سازمان های بهداشتی و درمانی، نهادهای آموزشی و دانشگاه‌ها، موسسات مالی، حقوقی و قانونگذاری، کارخانه‌ها و شرکت‌های خرده فروشی از ویدئوکنفرانس را مهمترین علت رشد درآمدهای عرضه کنندگان این راهکارها دانسته اند.

بازار تجهیزات زیرساخت های سخت افزاری مربوط به ویدئوکنفرانس ها نیز در سال ۲۰۱۱ به رقم درآمدی ۳۱۴٫۸ میلیون دلار رسیده است که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن ۲۱٫۶ درصد کاهش داشته است.

بر اساس یافته های شرکت آی دی سی هم اکنون شرکت های سیسکو و پُلی کام بیشترین بخش های این بازار در اختیار خود دارند. گزارش فروش شرکت سیسکو در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ نشان می دهد درآمد این شرکت در این بازار در مقایسه با سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است. بنابر این گزارش در سه ماهه چهارم سال گذشته بیش از ۵۴٫۳ درصد از این بازار در اختیار شرکت سیسکو قرار داشته است و درآمد سیسکو از این بازار را ۴۸٫۷ درصد افزایش داده است. شرکت پلی کام نیز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ رشدی ۱۵٫۲ درصدی در این زمینه را تجربه کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *