رشد بالای راهکارهای ERP تحت پردازش ابری در هند و چین

رشد بالای راهکارهای ERP تحت پردازش ابری در هند و چین

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌‏بینی کرده است راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی (ERP) تحت پردازش ابری در هند و چین تا پنج سال آینده رشد نسبتاً بالایی را تجربه خواهد کرد.
به گزارش وب‏‌سایت economictimes، برآوردهای گارتنر نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی هند که در قالب خدمات پردازش ابری (SaaS) عرضه می‌‏شوند، تا پنج سال آینده ۲۸ درصد رشد خواهد داشت. شرکت گارتنر همچنین پیش‏‌بینی کرده است بازار این نرم‏‌افزار‌ها در چین نیز ۳۷ درصد رشد خواهد داشت.
گارتنر برآورد کرده است در کشورهای هند و چین در مجموع بیش از هزار شرکت و سازمان مختلف از راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی که از طریق فناوری پردازش ابری عرضه می‌‏شوند، استفاده خواهند کرد. این برآورد‌ها همچنین نشان می‌‏دهد در این کشور‌ها کمتر از پنج درصد از راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی از طریق پایگاه‏‌های پردازش ابری عرضه می‌‏شوند. در هر دوی این کشور‌ها، هنوز نسخه‏‌های پردازش ابری از این راهکار‌ها در صنایع مهمی مثل بانکداری، ارتباطات دور و بخش‌‏های دولتی مورد استقبال قرار نگرفته است. این صنایع به خاطر مسائل امنیتی حاضر نیستند با استفاده از این راهکار‌ها و دخالت دادن شرکت‏‌های طرف ثالث، امنیت داده‏‌های خود را به خطر بیندازند.
پژوهشگران گارتنر دریافته‏‌اند مهم‌ترین موانع پیش روی رشد بازار نسخه‏‌های تحت پردازش ابری این راهکار‌ها عبارتند از انعطاف‏‌پذیری محدود و قابلیت سفارشی‏‌سازی اندک، مشکلات امنیتی و مشکلات شبکه‏‌ای.
گارتنر در بخش دیگری از گزارش خود آورده است بازار نرم‏‌افزارهای غیر پردازش ابری این راهکار‌ها در هند امسال به ۱۷۸ میلیون دلار و تا پنج سال دیگر به ۵۳۸ میلیون دلار خواهد رسید که این افزایش معادل ۱۷ درصد رشد است.