رشد بالای راهکارهای ERP تحت پردازش ابری در هند و چین

رشد بالای راهکارهای ERP تحت پردازش ابری در هند و چین

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌‏بینی کرده است راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی (ERP) تحت پردازش ابری در هند و چین تا پنج سال آینده رشد نسبتاً بالایی را تجربه خواهد کرد.
به گزارش وب‏‌سایت economictimes، برآوردهای گارتنر نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی هند که در قالب خدمات پردازش ابری (SaaS) عرضه می‌‏شوند، تا پنج سال آینده ۲۸ درصد رشد خواهد داشت. شرکت گارتنر همچنین پیش‏‌بینی کرده است بازار این نرم‏‌افزار‌ها در چین نیز ۳۷ درصد رشد خواهد داشت.
گارتنر برآورد کرده است در کشورهای هند و چین در مجموع بیش از هزار شرکت و سازمان مختلف از راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی که از طریق فناوری پردازش ابری عرضه می‌‏شوند، استفاده خواهند کرد. این برآورد‌ها همچنین نشان می‌‏دهد در این کشور‌ها کمتر از پنج درصد از راهکارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی از طریق پایگاه‏‌های پردازش ابری عرضه می‌‏شوند. در هر دوی این کشور‌ها، هنوز نسخه‏‌های پردازش ابری از این راهکار‌ها در صنایع مهمی مثل بانکداری، ارتباطات دور و بخش‌‏های دولتی مورد استقبال قرار نگرفته است. این صنایع به خاطر مسائل امنیتی حاضر نیستند با استفاده از این راهکار‌ها و دخالت دادن شرکت‏‌های طرف ثالث، امنیت داده‏‌های خود را به خطر بیندازند.
پژوهشگران گارتنر دریافته‏‌اند مهم‌ترین موانع پیش روی رشد بازار نسخه‏‌های تحت پردازش ابری این راهکار‌ها عبارتند از انعطاف‏‌پذیری محدود و قابلیت سفارشی‏‌سازی اندک، مشکلات امنیتی و مشکلات شبکه‏‌ای.
گارتنر در بخش دیگری از گزارش خود آورده است بازار نرم‏‌افزارهای غیر پردازش ابری این راهکار‌ها در هند امسال به ۱۷۸ میلیون دلار و تا پنج سال دیگر به ۵۳۸ میلیون دلار خواهد رسید که این افزایش معادل ۱۷ درصد رشد است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *