رشد بازار فناوری‏‌های پردازش ابری عمومی در خاورمیانه و شمال آفریقا

رشد بازار فناوری‏‌های پردازش ابری عمومی در خاورمیانه و شمال آفریقا

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌‏بینی کرده است بازار فناوری‌‏های پردازش ابری عمومی در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا امسال به ۶۲۰ میلیون دلار می‏‌رسد.
به گزارش گارتنر، پیش‌‏بینی می‏‌شود بازار خدمات پردازش ابری عمومی در خاورمیانه و آفریقا امسال با رشدی ۲۱.۳ درصدی به ۶۲۰ میلیون دلار برسد. درآمد حاصل از بازار خدمات پردازش عمومی خاورمیانه و شمال آفریقا پارسال ۵۱۱ میلیون دلار برآورد شده بود. تحلیل‏گران این شرکت همچنین پیش‌‏بینی کرده‌‏اند بازار فناوری‏‌های SaaS (عرضه نرم‌‏افزار در قالب خدمات) امسال در این مناطق با ۲۹.۱ درصد رشد به ۱۲۶ میلیون دلار برسد. انتظار می‏‌رود این بخش از بازار تا سال ۲۰۱۷ بتواند ۲۵۳ میلیون دلار درآمد برای عرضه‏‌کنندگان ایجاد کند.
تحلیل‏گران گارتنر گفته‌‏اند بازار راهکارهای IaaS (عرضه زیرساخت‌‏ها در قالب خدمات) در این مناطق نیز تا سال ۲۰۱۷ به ۱۳۸ میلیون دلار خواهد رسید. اگر پیش‌‏بینی تحلیل‏گران به واقعیت بپیوندد، هزینه‏‌کردهای آی تی در بخش فناوری‏‌های پردازش ابری عمومی تا سال ۲۰۱۷ به مرز ۱.۱ میلیارد دلار خواهد رسید.
بر اساس این پیش‌‏بینی‏‌ها، کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در سال‏‌های بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ حدود ۳.۸ میلیارد دلار در بازار خدمات پردازش ابری هزینه خواهند کرد که ۱.۱ میلیارد دلار آن صرف فرایندهای کسب و کاری که در قالب خدمات پردازش ابری عرضه می‏‌شود و به BPaaS معروف است، خواهد شد.