ردپای ابری گوگل در نقاط مختلف جهان پررنگ‌تر می‌شود

مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل با گسترش دامنه فعالیت‌های جهانی خود اعلام کرد در کشورهای شیلی، آلمان و عربستان سعودی مناطق جدید ابری خود را راه اندازی می‌کند.
برای آن دسته از شرکت‌هایی که خدمات رایانش ابری را در مقیاس وسیع ارایه می‌دهند اضافه کردن مناطق جدید بسیار حیاتی است و همچنین کشورهایی که قوانین حاکمیت داده را با الزام بر ماندن داده در خاک خود دنبال می‌کنند، این اتفاق می‌تواند بسیار مهم باشد. خدمات رایانش ابری گوگل در سال 2020 میلادی سرویس‌های دوگانه، صنعتی و سرویس مخصوص بازی‌های خود را نیز عرضه کرد.
سه منطقه جدید در حالی خدمات رایانش ابری Cloud را در اختیار می‌گیرند که پیش از این هم برخی قابلیت‌ها برای آنها عرضه شده بود. در سال 2020 میلادی سیستم Cloud گوگل مناطق جدید دیگری از جمله جاکارتا، اندونزی، لاس وگاس، سالت لِیک سیتی و سئول را تحت پوشش خود قرار داده بود، در این میان شهر دوحه در قطر، مادرید، میلان و پاریس نیز به زودی به مناطق مذکور اضافه می‌شوند.
بر اساس توضیحات گوگل در مورد گسترش دامنه فعالیت‌های ابری، هر کشور ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. به عنوان مثال توسعه خدمات پردازش ابری در آلمان حالی صورت می‌گیرد که گوگل پیش از این یک مرکز داده در فرانکفورت تاسیس کرده بود. گوگل همچنین متعهد شده است که در جریان افزایش تعداد مراکز داده خود میزان انتشار کربن را به واسطه فعالیت‌های خود بیشتر نکند.

منبع: Zdnet