رتبه‌بندی فصل نخست 2021 برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری

همزمان با ادامه همه‌گیری ویروس کرونا تحول دیجیتال در شرکت‌های سراسر جهان دنبال می‌شود و این اتفاق به عرضه کنندگان عمده خدمات پردازش ابری کمک کرده است درآمد بیشتری را از آن خود کنند.

این هفته دو پلتفرم پردازش ابری Cloud گوگل و Azure مایکروسافت اعلام کردند در فصل نخست سال جاری میلادی با افزایش درآمدهای خود مواجه شدند و هر یک از این دو شرکت در گزارش‌های مجزا وضعیت مالی خود را در سه ماه گذشته نشان دادند.

باید توجه داشت روند اصلی زمینه‌ساز برای رشد مالی غول‌های ابری در این بازه زمانی؛ ادامه همه‌گیری ویروس کرونا بود. این روزها سازمان‌ها ترجیح می‌دهند تا کارمندان آنها به دورکاری ادامه دهند و این فرآیند نیاز آنها به استفاده از زیرساخت‌ها و خدمات ابری را بیشتر می‌کند.

با این وجود ادامه فعالیت کارمندان به حضوری در سازمان‌ها افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه را زیر سوال برده است.

علی رغم نوسانات بازار جهانی خدمات پردازش ابری، مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون همچنان موقعیت خود را به عنوان پردرآمدترین شرکت در این حوزه حفظ کرد و پس از آن هم Azure مایکروسافت قرار گرفت.

در این میان گوگل موفق شد رتبه خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ در این لیست حفظ کند. این طور که «دانیل نیومن» از مرکز تحقیقاتی فیوچروم می‌گوید، این نتیجه آن چیزی نیست که برای گوگل خوشایند باشد.

او توضیح داد: «نقطه‌ای که خدمات پردازش ابری گوگل امروز در آن قرار گرفته و نقطه‌ای که برای آینده خود پیش‌بینی کرده کاملا متفاوت است».

منبع: channelfutures