رایانه لوحی گوگل بهار می‌آید

رایانه لوحی گوگل بهار می‌آید

همکاران سیستم- شرکت گوگل که در تلاش است تا استیلای خود را در بازار فناوری‌های همراه گسترش دهد، قصد دارد رایانه لوحی ۷ اینچی خود را در بهار سال جاری میلادی وارد بازار کند.

وب سایت mobiledia به نقل از منابع نا‌شناس اعلام کرده است این شرکت قصد دارد با عرضه رایانه لوحی خود با محصولات اپل و آمازون رقابت کند. مسئولین شرکت گوگل تاکنون در مورد رایانه لوحی خود رسماً اظهار نظر نکرده‌اند اما تحلیلگران شرکت DisplaySearch گفته‌اند این رایانه لوحی دارای وضوح تصویری ۲۸۰۰ در ۸۰۰ خواهد بود. و با نسخه کاملی از اندروید Icecream Sandwich کار خواهد کرد.

گوگل به کمک شرکت موتورولا موبیلیتی که سال گذشته خریداری کرد قصد دارد ظرفیت تولید و طراحی سخت افزارهای خود را گسترش دهد. موتورولا دارای سه رایانه لوحی 10.1  و 8.1 اینچی است که حالا گوگل مالک آن‌ها است.

تحلیلگران معتقدند گوگل با عرضه رایانه لوحی ۷ اینچی خود قصد دارد بیش از هر چیز با آیپد ۳ و کیندل فایر آمازون رقابت کند. در حال حاضر سهم عمده بازار رایانه‌های لوحی در اختیار شرکت اپل است. اپل که با آیپد ۲ خود هم اکنون پیشتاز این بازار است قصد دارد آیپد ۳ را هم در ۳ مارس سال جاری میلادی وارد بازار کند. گفته می‌شود گوگل هم رایانه لوحی خود را در اوایل آوریل به بازار عرضه خواهد کرد.

شرکت آمازون نیز با عرضه کیندل فایر موفقیت قابل توجهی در این بازار به دست آورده است. آمازون از نوامبر سال گذشته تاکنون توانسته بیش از ۵ میلیون دستگاه کیندل فایر بفروشد. شرکت سامسونگ نیز اخیراً وارد بازار رایانه‌های لوحی کوچک شده و یک محصول ۷. ۷ اینچی وارد بازار کرده است.

گوگل در کنار عرضه سخت افزارهای فناوری‌های همراه گوشه چشمی هم به تامین محتوا برای این ابزار‌ها دارد. این غول جستجوگر قصد دارد با همکاری شبکه‌های تلویزیونی و استودیوهای فیلم‌سازی کانال‌های یوتیوبی خود را بر روی رایانه‌های لوحی عرضه کند.