رایانه لوحی گوگل با تاخیر روانه بازار می شود

رایانه لوحی گوگل با تاخیر روانه بازار می شود

همکاران سیستم- شرکت گوگل تصمیم گرفته است اولین رایانه لوحی خود را با تاخیر روانه بازار کند. علت تاخیر در عرضه این رایانه لوحی تصمیم گوگل برای بازنگری در ساخت و قیمت آن اعلام شده است.

وب سایت Digitaltrends گزارش داده است که گوگل حداقل تا ماه جولای قصد ندارد رایانه لوحی خود را روانه بازار کند. بنابراین گزارش گوگل تلاش می‌کند با اعمال تغییراتی در اولین رایانه لوحی خود قیمت آن را تا حد ممکن کاهش دهد.

تا پیش از این گوگل قصد داشت رایانه لوحی خود را در ماه می سال جاری و با قیمت 250 دلار وارد بازار کند. این قیمت کمتر از نصف قیمت آیپد 3 است. اما ظاهراً گوگل هنوز هم به این قیمت راضی نشده و درصدد کاهش آن است. بزرگ‌ترین غول جستجوگر جهان می‌کوشد رایانه لوحی خود را با قیمتی بین 150 تا 200 دلار روانه بازار کند.

به نظر می رسد گوگل قصد دارد با کاهش قیمت اولین رایانه لوحی خود با کیندل فایر آمازون و نوک تبلت شرکت بارنز اند نوبل رقابت کند.

بر اساس گزارش‌هایی که تاکنون از رایانه لوحی گوگل منتشر شده است، این دستگاه دارای یک صفحه نمایش 7 اینچی است و با پردازنده چهار هسته‌ای Nvida Tegra 3 کار می‌کند. قرار است این رایانه لوحی تحت نسخه 4 سیستم عامل اندروید باشد.

کاهش قیمت رایانه لوحی گوگل هر چند ممکن است راهبرد موثری برای افزایش فروش آن باشد، اما این نگرانی را نیز بوجود آورده است که این محصول توان رقابت با رایانه‌های لوحی با کیفیت اپل را نداشته باشد.