رایانه لوحی جدید بارنز اند نوبل کار مطالعه در تاریکی را آسان می‌کند

رایانه لوحی جدید بارنز اند نوبل کار مطالعه در تاریکی را آسان می‌کند

همکاران سیستم- شرکت بارنز اند نوبل یکی از فروشندگان مطرح در بازار کتاب های دیجیتالی اخیراً یک رایانه لوحی طراحی کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند در تاریکی مطالعه کنند. این رایانه لوحی که در واقع یک دستگاه کتابخوان الکترونیکی است، دارای صفحه نمایشی است که درخشندگی آن در تاریکی به صورت خودکار افزایش می یابد.

به گزارش رویترز، رایانه لوحی جدید شرکت بارنز اند نوبل قرار است اوایل ماه مه میلادی به قیمت 139 دلار وارد بازار شود. این رایانه لوحی که از مجموعه رایانه های لوحی «نوک» است دارای یک صفحه نمایش 6 اینچی (15 سانتیمتری) است و 200 گرم وزن دارد. بارنز اند نوبل این رایانه لوحی را برای کسانی ساخته است که قصد دارند در تاریکی مطالعه کنند. در حال حاضر، کاربرانی که می خواهند از رایانه های لوحی برای مطالعه در تاریکی استفاده کنند، ناچارند از یک سیستم نوردهی خارجی استفاده کنند.

شرکت بارنز اند نوبل این رایانه لوحی را با هدف رقابت با کیندل فایر آمازون ساخته است. شرکت آمازون نیز چندی پیش از طراحی یک رایانه لوحی خبر داده بودکه کار مطالعه در تاریکی را آسان می کند. گفتنی است شرکت بارنز اند نوبل بعد از آمازون دومین فروشنده کتاب های الکترونیکی در سطح جهان است. این شرکت اولین رایانه لوحی خود از خانواده نوک را در سال 2009 و دو سال بعد از عرضه کیندل فایر آمازون روانه بازار کرد.

کاربران رایانه لوحی جدید بارنز اند نوبل با غیرفعال کردن قابلیت درخشش شبانه این دستگاه می توانند از آن برای مطالعه در محیط های پرنور و روشن نیز استفاده کنند. در صورتی که قابلیت اینترنت Wi-Fi این رایانه لوحی خاموش باشد، باتری آن حتی با فعال بودن قابلیت درخشش شبانه حدود یک ماه دوام می آورد.