رایانه‌های Chrome سهم ویندوز را در بازار جهانی می‌گیرند

رایانه‌های Chrome سهم ویندوز را در بازار جهانی می‌گیرند

همکاران سیستم- عرضه جهانی رایانه‌های شخصی مجهز به سیستم عامل Chrome OS گوگل همچنان در حال افزایش است و در مقابل بازار جهانی رایانه‌های شخصی بزرگترین سقوط خود پس از سال ۲۰۰۸ میلادی را تجربه می‌کند.به گزارش وبسایت pcworld، رایانه‌های محبوب Chromebook لپ‌تاپ‌های مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS هستند که برای فعالیت‌های رایانه‌ای مبتنی بر وب مورد استفاده قرار می‌گیرند. رایانه‌های Chromebook که قیمت ارزانی دارند مورد توجه دانشجویان، موسسات آموزشی و علاقمندان به محصولات ارزان قرار گرفته‌اند.
به گفته مرکز تحقیقاتی IDC عرضه جهانی رایانه‌های شخصی Chrome در سال ۲۰۱۵ از آنچه که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت، بیشتر است. رایانه‌های شخصی Chrome در سه ماه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی ۲.۸ درصد از بازار جهانی رایانه‌های شخصی را به خود اختصاص دادند. در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز ۱.۹ درصد از بازار جهانی رایانه‌های شخصی به این سیستم‌ها اختصاص یافت.
«جای چو» مدیر تحقیقات مرکز IDC پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه جهانی رایانه‌های Chrome نسبت به سال قبل از آن بیشتر بوده است و این روند برای سال ۲۰۱۶ هم به همین صورت دنبال می‌شود.
در فصل نخست سال ۲۰۱۵ حدود ۵.۷ میلیون دستگاه رایانه Chrome وارد بازار جهانی شد که این رقم اندکی از ۵.۸۶ میلیون دستگاه عرضه شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۴ کمتر بود. گزارش آماری مربوط به این رایانه‌های شخصی در گزارش سالانه مرکز تحقیقاتی IDC برای بازار جهانی رایانه‌های شخصی منتشر شد.