رایانه‌های 35 دلاری وارد بازار می‌شوند

رایانه‌های 35 دلاری وارد بازار می‌شوند

همکاران سیستم- گروهی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در شهر لیدز انگلستان نخستین افرادی خواهند بود که مینی رایانه‌های ارزان و کاربردی Raspberry Pi را در اختیار می‌گیرند.

به گزارش digitaltrends این رایانه‌های ارزان و کوچک که تنها 35 دلار قیمت‌گذاری شده‌اند، برای تشویق عموم کاربران به‌خصوص کودکان به کار با رایانه و برنامه‌نویسی ساخته شده‌اند. نخستین گروه علاقمندان به این رایانه‌های شخصی که  آن را پیش‌خرید کرده‌اند از تاریخ 20 آوریل می‌توانند آن‌ها را در اختیار بگیرند.

از زمان آغاز طرح Raspberry Pi، این برنامه از جانب مراکز توسعه‌دهنده سیستم‌های رایانه‌ای، علاقمندان و دیگر افراد بسیار مورد توجه قرار گرفت تا از این طریق بتوانند رایانه‌های ارزان و کاربردی را در اختیار بگیرند.

گفته می‌شود که عرضه این محصول تاکنون دو بار به تاخیر افتاده است که در نخستین بار استفاده از قطعات اولیه اشتباه روی بورد اصلی این مسئله را باعث شد و در دومین بار اختلال در آزمایش‌های الکترومغناطیسی عرضه این محصول را با تاخیر مواجه کرد. اما با حل شدن این مشکلات پیش‌بینی شده است که رایانه‌های Raspberry Pi تا چند روز دیگر به دست کاربران برسد.