رایانه‌های لوحی تحت ویندوز 8 تا پایان سال می‌آیند

رایانه‌های لوحی تحت ویندوز 8 تا پایان سال می‌آیند

همکاران سیستم- اوایل هفته گذشته اطلاعاتی از شرکت مایکروسافت در فضای وب منتشر شد که نشان می‌دهد مایکروسافت و شرکای سخت افزاری اش تصمیم دارند بیش از 30 نوع رایانه لوحی تحت ویندوز 8 را تا پایان سال جاری میلادی وارد بازار کنند.

به گزارش وب سایت Informationweek شرکت‌های دل، لنوو، ایسر، ایسوس، اچ پی و توشیبا از جمله شرکای مایکروسافت هستند که می‌کوشند تا قبل از پایان سال جاری میلادی 32 رایانه لوحی تحت سیستم عامل ویندوز 8 را روانه بازار کنند.

بر اساس این گزارش، این رایانه‌های لوحی بین 100 تا 300 دلار قیمت خواهند داشت و مایکروسافت به کمک آنها می‌تواند جایگاه اپل در بازار رایانه های لوحی را به چالش بطلبد. هم اکنون حداقل قیمت رایانه لوحی آیپد 3 اپل 499 دلار است.

اوایل هفته گذشته شرکت مایکروسافت برای اولین بار جزئیات سیستم‌عامل ویندوز 8 خود را به صورت رسمی اعلام کرد. بنا بر اعلام مایکروسافت ویندوز 8 قرار است در چهار نسخه مختلف به کاربران عرضه شود. ویندوز 8، ویندوز 8 پرو، ویندوز 8 اینترپرایز و ویندوز 8 آر تی چهار نسخه این سیستم عامل هستند. ویندوز 8 آر تی بر روی رایانه‌های لوحی دارای پردازنده‌ها و تراشه‌های ARM شرکت کوالکوم، موتورولا و Nvidia قابل نصب خواهد بود.

شرکت مایکروسافت همچنین تصمیم گرفته است نسخه جدیدی از مجموعه نرم افزارهای آفیس خود را که سازگاری بیشتری با سیستم عامل جدید این شرکت دارد، روانه بازار کند. این مجموعه نرم افزاری آفیس 15 نام دارد و بنا بر آخرین خبرهای منتشر شده در سال 2013 وارد بازار خواهد شد.